Токіо висловило протест проти запровадження у росії Дня перемоги над "мілітаристською" Японією

Токіо висловило протест проти запровадження у росії Дня перемоги над

Від вересня цього року у рф святкуватимуть перемогу над мілітаристською Японією, відповідні зміни російська влада внесла до закону "Про дні військової слави та пам'ятні дати росії". Токіо, своєю чергою, висловило рф протест у зв'язку з цим кроком та попередило про можливі наслідки, пише Reuters.

Як зазначається, росія минулого тижня перейменувала День закінчення Другої світової війни, який щорічно країна відзначає 3 вересня на "День перемоги над мілітаристською Японією і закінчення Другої світової війни". Автори поправок до закону наголосили, що така зміна назви "відбиває принцип історичної справедливості". У росЗМІ пишуть, що відповідний документ вже підписав російський лідер Володимир Путін.

"Прийняття цього закону може не тільки розпалити антияпонські настрої серед російського народу, але також може призвести до антиросійських настроїв серед японців", - підкреслив головний секретар кабінету міністрів Японії Мацуно Хірокадзу. Цей крок з боку Кремля він назвав "вкрай сумним".

Нагадаємо, цьогоріч у лютому Японія вперше офіційно заявила про "незаконну окупацію" російською федерацією Курильських островів. Японський уряд наголосив в заяві, що північні території країні, які ще 77 років тому захопив СРСР, досі не повернуто, і це абсолютно неприйнятно.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в ГУР МО заявили, що російські окупанти погіршують ситуацію на захопленій ЗАЕС, щоб тримати Україну в напрузі та тиснути на країну. При цьому у відомстві наголосили на тому, що ситуація на окупованій електростанції може вийти з-під контролю рф.

Головне