США та Британія відмовились підписати глобальну декларацію щодо ШІ: що у ній

США та Британія відмовились підписати глобальну декларацію щодо ШІ: що у ній

США та Велика Британія не підписали міжнародну декларацію щодо регулювання штучного інтелекту на глобальному саміті в Парижі. Про це пише ВВС.

Позиція Сполучених Штатів

Віце-президент США Джей Ді Венс заявив делегатам, що надмірне регулювання ШІ може "вбити трансформаційну галузь на самому початку її розвитку". За його словами, ШІ - це "можливість, яку адміністрація Трампа не упустить", а політика сприяння розвитку галузі має бути пріоритетнішою за безпеку.

Венс також звернувся із закликом до європейських лідерів "поглянути на цей новий рубіж з оптимізмом, а не з тривогою". 

Позиція Великої Британії

Британська сторона заявила, що "не змогла погодити всі частини декларації лідерів" і "підписуватиме лише ті ініціативи, які відповідають національним інтересам" королівства.

Цікаво, що раніше Велика Британія активно виступала за безпеку ШІ - у листопаді 2023 року на той час прем'єр-міністр Ріші Сунак провів перший у світі саміт з безпеки штучного інтелекту.

Глобальна декларація щодо ШІ - головні пункти документа

На глобальному саміті в Парижі 60 країн підписали декларацію щодо штучного інтелекту, яка має забезпечити прозорий, безпечний та етичний розвиток технологій. Документ також передбачає скорочення цифрового розриву між країнами.

Ключові положення декларації

Країни-підписанти погодились:

  • сприяти доступності технологій штучного інтелекту для скорочення цифрової нерівності між країнами;
  • забезпечити прозорість розвитку та впровадження ШІ-систем;
  • гарантувати безпеку використання технологій ШІ;
  • впроваджувати принципи надійності та достовірності в роботу систем ШІ;
  • зробити розвиток ШІ сталим для людей та планети;
  • контролювати енергоспоживання ШІ-системами, яке, за оцінками експертів, у найближчі роки може досягти рівня споживання малих країн.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Ілон Маск запропонував купити OpenAI - розробника ChatGPT - за 97,4 мільярда доларів. Гендиректор OpenAI Сем Альтман відповів мільярдеру.

Головне