Американське Мінторгівлі заявило про розробку нових правил, які можуть обмежити або повністю заборонити використання китайських безпілотників на території країни. Про це пише Reuters.
Міноборони США планує до 4 березня зібрати публічні коментарі стосовно можливих правил захисту ланцюжка постачання БпЛА. Відомство стверджує, що загрози з боку Китаю та росії можуть надати ворогам можливість віддаленого доступу до цих пристроїв та маніпулювання ними, що може призвести до розкриття конфіденційних даних США.
Міністерка торгівлі США Джина Раймондо ще у вересні говорила про можливість запровадження обмежень, подібних до тих, що фактично заборонили ввезення китайських транспортних засобів в країну. Особлива увага приділятиметься коптерам з китайським та російським обладнанням, чипами та ПЗ.
Остаточне рішення щодо нових правил обмеження китайських дронів ухвалить нова адміністрація Дональда Трампа після його інавгурації 20 січня.
Як відомо, протягом минулого року США активно боролися з китайськими безпілотниками. Зокрема, президент Джо Байден у грудні підписав закон, який може заборонити китайським компаніям DJI та Autel Robotics продавати нові моделі дронів у США. Протягом року спеціальне американське агентство має оцінити, чи становлять ці дрони загрозу для нацбезпеки.
Компанія DJI, яка є найбільшим виробником дронів у світі та контролює понад половину американського ринку комерційних безпілотників, попередила, що без завершення цього дослідження не зможе випускати нові продукти в США.
Нагадаємо, у вересні Палата представників США вже проголосувала за заборону використання нових дронів DJI. У відповідь компанія подала до суду на Пентагон, який вніс її до переліку компаній, що ймовірно співпрацюють з китайськими військовими. DJI заперечує ці звинувачення і стверджує, що такі дії завдали їй фінансових збитків. Ще у 2019 році Конгрес заборонив Пентагону купувати або використовувати дрони та компоненти, вироблені в КНР.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у жовтні влада Китаю запровадила санкції проти американського виробника безпілотників Skydio, який постачає дрони для України.