Справи Майдану: ДБР завершило справу проти командира "Беркута" з Севастополя

Справи Майдану: ДБР завершило справу проти командира

Працівники ДБР завершили розслідування щодо колишнього командира роти севастопольського "Беркута" та трьох його підлеглих. Матеріали справи вже передали до суду.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Слідство втановило, що у лютому 2014 року за наказом тодішньої влади, до Києва з’їхалися підрозділи МВС з різних регіонів, зокрема і з Севастополя. Їх завданням було придушити мирні протести, що виступали за шлях України в Євросоюз.

17 лютого "беркутівцям" видали рушниці ФОРТ-500 та боєприпаси зі свинцевою картеччю, заборонені для використання проти людей. Наступного дня зброю застосували проти учасників мирної ходи на вул. Інститутській у столиці. Внаслідок зіткнень троє людей загинули, восьмеро отримали тяжкі поранення, ще 31 - середньої тяжкості, 66 - легкі тілесні ушкодження.

Після втечі експрезидента Віктора Януковича та перемоги Революції Гідності обвинувачені залишили Київ зі зброєю та вирушили до тимчасово окупованого Севастополя. Там вони перейшли на бік загарбників, допомагали встановлювати блокпости на в’їздах з материкової України, незаконно затримували журналістів, військових і волонтерів, передавали їх окупантам, особисто брали участь у катуваннях.

За це колишні "беркутівці" отримали посади у структурах окупаційної влади та паспорти рф.

Фігуранти обвинувачуються у перевищенні службових повноважень із застосуванням насильства, умисних вбивствах і замахах на вбивство, спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, участі у терористичному акті, державній зраді, сприянні окупації Криму, жорстокому поводженні з військовополоненими та цивільними, інших порушеннях законів і звичаїв війни (ст. 340; ч. 2 ст. 365; п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 121; ч. 3 ст. 258; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 262; ч. 3 ст. 110; ч. 1 ст. 438 КК України).

Оскільки підозрювані переховуються в Криму, досудове розслідування велося заочно. Суд вже обрав їм запобіжний захід - тримання під вартою. Це дасть змогу одразу затримати їх після звільнення півострова. За вчинені злочини фігурантам загрожує довічне ув’язнення.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, з початку повномасштабної війни ДБР почало розслідувати 2 700 справ стосовно злочинів проти нацбезпеки.

Головне