СБУ та Нацполіція викрили чотири схеми ухилення від мобілізації: серед затриманих - власник вишу

СБУ та Нацполіція викрили чотири схеми ухилення від мобілізації: серед затриманих - власник вишу

Служба безпеки України та Національна поліція викрили чотири нові схеми ухилення від мобілізації, які допомагали українцям ухилятися від мобілізації. Серед затриманих – посадовці медичних закладів, військово-лікарських комісій та власник приватного вишу, у якого під час обшуків знайшли гранатомет і велику кількість боєприпасів.

Про це повідомляє СБУ в Telegram.

Комплексні заходи проведені в Київській, Харківській, Рівненській, Кіровоградській та Львівській областях, де були затримані організатори схем, що допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації за суму від п’яти до 20 тисяч доларів. Згідно з повідомлення, серед затриманих - посадовці ВЛК та МСЕК, які підробляли медичні висновки для “списання” ухилянтів, а також очільник приватного вишу та шахраї рецидивісти.

Зокрема, на Київщині викрили заступника голови ВЛК, який підробляв висновки щодо непридатності до служби. У Харківській області затримали голову ВЛК Чугуївського району, який торгував фіктивними довідками. 

У Львівській області власник приватного університету надавав призовникам можливість отримати відстрочку на навчання, зараховуючи їх поза ліцензованих річних обсягів, затверджених МОН. Під час обшуків у нього вилучено гранатомет, гвинтівки, карабіни та майже п’ять тисяч набоїв. 

У Кіровоградській області заарештовано двох шахраїв, які продавали фальшиві довідки про інвалідність, а на Рівненщині затримано п’ять учасників корупційної схеми, серед яких працівники лікарень та МСЕК.

Всім затриманим повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу України (відповідно до вчинених злочинів): 

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);  
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); 
  • ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно); 
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

 

За санкціями статей, фігурантам загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як писав “Ми-Україна” раніше, правоохоронці ліквідували ще одну схему видурювання грошей у родичів українських полонених та зниклих безвісти. Фігурант справи “вибивав” гроші з дружини безвісти зниклого воїна ЗСУ та погрожував вбити їхню дитину.

Головне