Російський пілот намагався збити літак Великої Британії над Чорним морем у 2022 році, — ВВС

Російський пілот намагався збити літак Великої Британії над Чорним морем у 2022 році, — ВВС

Торік у вересні російський льотчик здійснив спробу збити літак Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії над акваторією Чорного моря. Йдеться про британський літак-розвідника RAF, пише BBC.

За інформацією видання, 29 вересня 2022 року два російські Су-27 наблизилися до британського літака. Після чого російський пілот випустив дві ракети, перша з яких промахнулася, а друга впала з крила.

У Москві заявили, що інцидент був викликаний "технічною несправністю". Британське оборонне відомство публічно прийняло російське пояснення.

Три високопоставлені західні оборонні джерела, обізнані з інцидентом, повідомили ВВС, що російські повідомлення, перехоплені літаком Великої Британії, дають зовсім іншу картину, ніж офіційна версія: один із російських пілотів вважав, що отримав дозвіл на ураження британського літака після неоднозначної команди з російської наземної станції, другий пілот цього не зробив. Він обурився і вилаяв другого пілота.

Через три тижні уряд Великої Британії підтвердив, що інцидент мав місце.

"Ми не вважаємо цей інцидент свідомою ескалацією з боку росіян, і наш аналіз збігається з тим, що він стався через несправність", — заявив тодішній міністр оборони Бен Воллес.

Нагадаємо, 14 березня російський Су-27 зіткнувся з американським безпілотником MQ-9 Reaper. Зіткнення сталося за 120 км від Криму. В результаті інциденту, що стався у міжнародних водах, дрон США впав та затонув.

У Вашингтоні наголосили, що кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали пальне та летіли перед MQ-9 у небезпечній манері. Цей інцидент демонструє відсутність компетентності на додаток до того, що він небезпечний і непрофесійний.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в адміністрації президента США Джо Байдена назвали ідіотом російського пілота, причетного до збиття MQ-9 Reaper над Чорним морем 14 березня.

Головне