Превентивні відключення світла знижують ризики перевантажень: в YASNO пояснили, чому вони затягнулись

Превентивні відключення світла знижують ризики перевантажень: в YASNO пояснили, чому вони затягнулись

Превентивні відключення необхідні для збереження електростанцій, зазначив директор енергетичної компанії YASNO Сергій Коваленко.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

Зі слів Коваленка, енергетична мережа - це ланцюжок послідовно з'єднаних енергооб'єктів. Він пояснив, що струм від електростанції через підстанції дротами іде до клієнта. 

“Коли одна з ланок перестає працювати, споживач відпадає, а на об'єкті генерації або підстанції стається замикання через надлишок електроенергії. Обладнання горить”, - зазначив він. 

Саме для цього і знижується виробництво електроенергії. Зазвичай з цим швидко допомагали маневрові ТЕЦ та ТЕС.

"Але обстріли влітку дуже сильно вразили теплову генерацію, тому іноді маневрувати доводиться за допомогою інших об'єктів, які для цього не дуже-то й призначені", - зауважив Коваленко.

Він додав, що коли стоїть питання цілої електростанції та кількох годин без світла або побитої електростанції і місяців з дефіцитом, то питання автоматично зникає.

“Власне, з цієї ж причини світло не вийшло повернути так швидко, як хотілося б. Після запуску енергоблока, йому потрібен певний час, щоб набрати потужність. Це, на жаль, не відбувається моментально", - наголосив Коваленко.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Україні у чотирьох областях застосовували аварійні відключення електроенергії. Мова йде про Житомирську, Сумську, Черкаську та Харківську області.

Головне