Понад 13 млн додаткових виплат: Нацполіція висунула підозру 13 військовим посадовцям

Понад 13 млн додаткових виплат: Нацполіція висунула підозру 13 військовим посадовцям

Правоохоронці викрили схему незаконних виплат надбавок за участь у бойових діях. Гроші нараховувались військовослужбовцям, які не перебували в зоні бойових дій та особам, які взагалі не служили або самовільно покинули військові частини.

Про це повідомила Нацполіція на своєму сайті.

До схеми причетні командири військових частин, керівники різних підрозділів, ексочільник обласного ТЦК та СП. Під час допиту один з фігурантів вказав на те, що підлеглі навіть незаконно видобували корисні копалини та ремонтували його будинок та будинки родичів. 

Цю схему вдалось викрити за допомогою таких спецслужб, як: Департамент стратегічних розслідувань, Нацполіція, слідчі підрозділів ГУНП, ДБР разом з прокурорами спецпрокуратур у сфері  оборони, працівниками СБУ за допомогою керівництва Міноборони.

Схема незаконних виплат надбавок за участь у бойових діях: де затримали фігурантів 

В Одеській області затримали т.в.о. помічника командира військової частини з фінансово-економічної роботи, який безпідставно надіслав 545 000 гривень чотирьом людям які рахуються як СЗЧ. А заступник начальника штабу в іншій частині цієї області за підробленими документами отримав 670 000 гривень;

На Черкащині командир частини підписав наказ про виплату винагороди 91 військовослужбовцю на суму 5 945 00 гривень, які взагалі не брали участі в бойових діях.

Така ж ситуація склалась в Чернігівській та Тернопільській областях, в яких єдина різниця - сума. В Чернігівській області вона склала 412 500 гривень, а на Тернопільщині понад 1 000 000 гривень (в цій ситуації військові хоча б рахувались в зоні бойових дій, а фактично знаходились вдома).

У Хмельницькій області командир бригади нібито заплатив 30 000 гривень п'ятьом військовослужбовцям за участь у бойових діях, поки ті ремонтували власні будинки та будинки родичів. Крім того, ці люди використовували спеціальну військову техніку та займалися незаконним видобутком вапняку і будівельного каменю для ремонтних робіт. Сума завданих збитків склала понад 1 000 000 гривень.

Дніпровський колишній воєнком  – нараховував понад 1 000 000 гривень особам, які не мають ніякого відношення до військової служби. 

На Закарпатті працівниця військової частини сказала що знаходиться в зоні бойових дій, на якій не перебувала. Їй нарахували 250 000 гривень.

На Львівщині командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 000 гривень, а в Рівненській області командир нарахував військовій 740 000 гривень. 

Усі фігуранти отримали такі підозри:

-    ч. 2 ст. 367 (службова недбалість),

-    ч. 4 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби), 

-    ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),

-    ч. 4 ст. 409 (ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим     способом),

-    ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),

-    ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство),

-   ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Поки вирішується питання про обрання міри запобіжних заходів підозрюваним.

Як писав “Ми- Україна” раніше, слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ застосував до підозрюваного  колишнього високопосадовця МВС України запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 33 мільйонів гривень.

Головне