Політична криза у Південній Кореї: опозиція звинуватила правлячу партію у спробі “другого перевороту”

Політична криза у Південній Кореї: опозиція звинуватила правлячу партію у спробі “другого перевороту”

Президенту Південної Кореї заборонено залишати країну. Опозиція звинуватила правлячу партію у спробі “другого перевороту” через відмову ініціювати імпічмент президента Юн Сок Йоля після його невдалої спроби запровадити воєнний стан. 

Про це повідомив The Guardian.

Юн оголосив воєнний стан 3 грудня, але через шість годин парламент проголосував за скасування цього рішення, після сутичок між військовими та депутатами у будівлі парламенту.

"Це незаконний, неконституційний акт другого повстання та перевороту", – заявив лідер опозиційної Демократичної партії Пак Чан Де.

Опозиція звинувачує правлячу партію у спробі залишити Юна на посаді, делегуючи його повноваження прем'єр-міністру Хан Док Су. Це рішення, за словами спікера національної асамблеї Ву Вон Шіка, є відвертим порушенням конституції.

Юн вже вибачився за свій крок, назвавши його “актом відчаю” і пообіцяв понести юридичну та політичну відповідальність. Проте опозиція і прокуратура продовжують розглядати його як фігуранта кримінального розслідування через спробу перевороту.

Попри політичну напруженість, військове керівництво заявило, що не підкорятиметься будь-яким новим наказам щодо запровадження воєнного стану. 

Як інформував “Ми-Україна” раніше, прокуратура Південної Кореї оголосила президента Юна Сок Йоля об’єктом кримінального розслідування через його короткочасну спробу запровадити воєнний стан.

Головне