Подоляк: Спільними навчаннями Китай хоче показати, що повністю контролює росію

Подоляк: Спільними навчаннями Китай хоче показати, що повністю контролює росію

Спільні військові навчання Китаю з росією та Іраном повинні продемонструвати, що Пекін вже повністю контролює Москву. Таку думку в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" висловив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк.

"Сьогодні це скоріше політичні акти, такі навчання, які мають засвідчити, що Китай буде використовувати росію… Не Іран, бо Іран не може нічого використовувати. Іран хоче отримати до кінця технології, які дозволять збагатити уран. І плюс до цього отримати певну кількість авіації хоча б третього покоління та певну кількість протиракетних систем С-300, С-400 для того, щоб почуватися якось комфортно на Близькому Сході. Але щодо Китаю, він хоче просто політично продемонструвати, що він практично тотально вже контролює росію. Тобто не дозволяє росії нічого робити. І росія вже нічого не робить, якщо там немає Китаю", - заявив Подоляк.

При цьому він додав, що Китай вже майже повністю зайняв позицію глобального політичного гравця замість рф.

"Китай завжди домінував як глобальний економічний гравець. А сьогодні Китай хоче взяти для себе позицію глобального політичного гравця. Перебрати ту позицію, яку ще до вчора тримала за собою російська федерація. Тому Китай приймає участь у таких акціях. Але з точки зору технологічності оцінювати ці навчання немає жодного сенсу", - наголосив радник голови ОПУ.

Як повідомляли "Ми-Україна", в Оманській затоці на північному-заході Аравійського моря, у середу, 15 березня, стартують спільні військові навчання Китаю, Ірану та росії. Вони триватимуть по 19 число поточного місяця. 

Головне