Після навчань на F-16 на західних майданчиках будуть планові польоти в Україні, – Ігнат

Після навчань на F-16 на західних майданчиках будуть планові польоти в Україні, – Ігнат

Після того, як закінчаться навчання українських пілотів на винищувачах F-16 на західних майданчиках, Збройні сили України матимуть планові польоти й в Україні.

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного марафону "Єдині ноивни" на телеканалі "Ми-Україна".

"Літак потребує постійно відновлення навичок пілотування. Дещо ти забув – і уже не в строю. Те, що там можна буде по коротшій програмі пройти – буде здобуватись там (на західних майданчиках – ред.). А тут ми матимемо, можливо, інструкторів, які зможуть це робити", - зазначив речник Повітряних сили в ефірі.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, першою країною, яка передасть сучасні винищувачі F-16 Україні, можуть стати Нідерланди. На сьогодні у розпорядженні Нідерландів перебуває 24 винищувачі F-16.В оборонному відомстві країни говорять, що усі вони “готові до оперативного розгортання” і “використовуватимуться до середини 2024 року”, після чого їх можна буде використовувати за іншим призначенням, наприклад. для продажу.

Також представник Міноборони Нідерландів розповів, що його країна має ще 18 одиниць літаків F-16, “які більше не використовуються в бойових діях” і “також можуть бути передані в інше місце призначення”.

Водночас на поставку західних винищувачів F-16 в Україну піде “у найкращому випадку кілька місяців”. Також американський персонал буде брати участь у навчаннях українських пілотів разом із союзниками і партнерами в Європі. 

Головне