Поліція Івано-Франківська затримала 41-річного мешканця Харкова, причетного до розсилання неправдивих повідомлень про замінування.
Про це повідомляє Національна поліція України.
Кіберполіція спільно зі слідчими Івано-Франківського районного управління поліції викрили чоловіка, який організував поширення фейкових повідомлень про мінування громадських об’єктів.
Слідство встановило, що затриманий за винагороду встановив у себе вдома обладнання, яке використовувалося для розсилання неправдивих повідомлень. У листопаді минулого року саме це обладнання було використане для повідомлення про замінування ТЦ в Івано-Франківську. На місце виїхали вибухотехніки та кінологи, але жодних небезпечних предметів виявлено не було.
“Такий тип фальшивих повідомлень, метою яких є введення в оману аварійно-рятувальних служб та поліції, називають сватингом. Цей термін походить від англійського SWAT (Special Weapons And Tactics) – спеціальних підрозділів у США та деяких інших країнах, які оснащені особливим спорядженням і часто залучаються до реагування на загрози вибухів, захоплення заручників та подібні ситуації”, - йдеться у повідомленні.
Під час обшуку в помешканні фігуранта вилучено мобільні телефони, сім-картки та комп’ютерну техніку, що підтверджує його причетність до злочину.
Затриманому оголосили підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Правоохоронці перевіряють фігуранта на причетність до інших подібних злочинів та можливу співпрацю з агентами рф.
Кіберполіція наголошує на необхідності обачного ставлення до пропозицій роботи в інтернеті, оскільки вони можуть бути частиною протиправних схем.
Як писав “Ми-Україна” раніше, на Чернігівщині суд засудив трьох учасників бандитської групи до довічного ув'язнення за вбивство родини з Києва, під час "продажу" авто.