На Київщині поблизу Фастова виявили незаконне сміттєзвалище, що могло призвести до масштабної екологічної катастрофи. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
За даними слідства, посадовці територіальної громади та комунального підприємства всупереч рішенню суду організували роботу полігону твердих побутових відходів, експлуатацію якого було офіційно заборонено. Протягом тривалого часу на цю закриту територію без екологічного контролю звозили сміття з інших громад.
Через самовільну діяльність сміттєзвалище вийшло за межі визначеної площі. Стихійні насипи призвели до забруднення навколишніх земель - як приватної, так і комунальної власності. Загальна площа забруднених ділянок сягає близько 1 гектара. Попередня сума збитків - понад 600 тисяч гривень.
Також на території полігону діяла тіньова система обліку та оплати за вивезене сміття. Гроші надходили поза офіційними рахунками підприємства, що вказує на корупційну схему незаконної монетизації діяльності.
За словами правоохоронців, експлуатація сміттєзвалища без дотримання норм безпеки створювала постійну загрозу виникнення пожеж і могла призвести до серйозної екологічної шкоди для мешканців прилеглих територій.
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури спільно з Департаментом Нацполіції, що опікується питаннями небезпечних матеріалів, та слідчими Головного слідчого управління НПУ повідомили про підозру трьом посадовим особам. Їм інкримінують: забруднення та псування земель, вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 239 КК України); умисне невиконання судового рішення (ч. 2 ст. 382 КК України).
Як писав “Ми-Україна” раніше, нині Україна вперше у своїй історії стикається з потребою оцінки придатності забруднених війною територій до сільського господарства, і тому подібні послуги можуть визначати, чи можливо взагалі щось вирощувати на певних ділянках.