Міноборони України посилює контроль якості пального для ЗСУ: перевірки зросли у 3,5 рази

Міноборони України посилює контроль якості пального для ЗСУ: перевірки зросли у 3,5 рази

Міністерство оборони України посилює контроль за якістю паливно-мастильних матеріалів, які використовують Збройні сили України. З початку повномасштабного вторгнення кількість випробувань ПММ для ЗСУ зросла у понад 3,5 рази.

Про це повідомляє оборонне відомство.

За їхньою інформацією, у 2022 році було перевірено 1 500 зразків, у 2023-му цей показник сягнув 4 000, а у 2024-му перевищив 5 000.

“Контроль якості ПММ – це безпосередньо питання боєздатності нашої армії. Ми не можемо допустити, щоб через неякісне паливо чи мастила виходила з ладу техніка або зривалися бойові завдання”, - зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Як відомо, перевірки здійснюються у розгалуженій лабораторії ПММ Центрального управління контролю якості, який координує весь процес контролю. Зазначається, що лабораторія укомплектована сучасним обладнанням та висококваліфікованим персоналом. Виробничі процеси постійно автоматизуються, що прискорює лабораторні випробування та мінімізує вплив людського фактору на їх результати.

Крім того, наразі у ЦУКЯ триває створення окремого навчального підрозділу, який готуватиме спеціалістів за напрямом “Контроль якості пально-мастильних матеріалів”. У тому числі буде вестися підготовка наземних авіаційних спеціалістів для авіаційних підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби та інших складових Сил оборони. 

“Під керівництвом Центрального управління контролю якості розробляються методичні рекомендації з хіммотології, проводяться науково-дослідні роботи щодо застосування ПММ на військовій техніці. Лабораторія Управління бере участь в арбітражних та міжлабораторних порівняльних випробуваннях, щоразу доводячи свою технічну компетентність та професіоналізм”, - повідомив начальник Центрального управління контролю якості полковник Ігор Лещенко.

За допомогою посиленню контролю якості неякісні ПММ не потрапляють до використання на військовій техніці. Одним з пріоритетів Міноборони у закупівлях для потреб ЗСУ завжди залишається якість.

Як писав “Ми-Україна” раніше, до центрів рекрутингу української армії за минулий тиждень звернулося 1 523 громадянина - це другий найкращий показник з початку цього року

Головне