Уряд Мексики не дозволив американському літаку, який перевозив депортованих мігрантів, здійснити посадку на території країни.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Зазначається, що 24 січня США здійснили два рейси до Гватемали, перевозячи близько 80 мігрантів на кожному борту. За словами ЗМІ, уряд США не зміг реалізувати план посадки транспортного літака C-17 у Мексиці, оскільки місцева влада відмовила у дозволі.
Мігрантів депортують військовими літаками в межах заходів, запроваджених Пентагоном після оголошення в США надзвичайного стану. У Міністерстві закордонних справ Мексики заявили, що країна зберігає добрі відносини зі Сполученими Штатами та активно співпрацює у питаннях імміграції. При цьому мексиканська влада наголосила, що готова приймати власних громадян, які самі повертаються на батьківщину.
Раніше адміністрація Дональда Трампа відновила програму "Залишайтеся в Мексиці", яка передбачає очікування немексиканських шукачів притулку на території цієї країни, поки їхні справи розглядають у США. Президент Мексики Клаудія Шейнбаум зазначила, що реалізація такої програми потребує офіційної згоди мексиканської сторони, якої поки не було надано.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мексика терміново будує притулки для мігрантів
Раніше, The Washington Post писав, що президент США готується до масштабного посилення контролю на південному кордоні країни. Він має намір відправити туди 10 тисяч військовослужбовців для підтримки прикордонників і стримування потоку нелегальних мігрантів.
Як писав "Ми-Україна" раніше, президентка Мексики Клаудія Шейнбаум іронічно відреагувала на указ Трампа про перейменування Мексиканської затоки на Американську.