Українське збіжжя є конкурентним навіть в умовах війни та за відсутності повноцінного фінансування. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".
"Якщо подивитися в довоєнний період часу, то підтримка аграрного сектору не перевищує 2%. В ЄС аграрний сектор підтримується в межах 40% - 75-80 млрд євро щороку виділяється на аграрні сектори. Тому в цих умовах багато хто розуміє, що ми є конкурентами. Адже без будь-якої підтримки ми можемо конкурувати", - зазначив Марчук.
Разом з тим він наголосив, що Україні вже зараз потрібно домовлятися з країнами Європи щодо умов транзиту своєї агропродукції.
"Нам потрібно сідати і домовлятися, адже через два місяці буде взагалі гаряча пора. Адже країни європейської зони будуть збирати жнива , урожай, який потрібно буде реалізовувати. В Україні також планується новий врожай, який нам потрібно буде везти коридорами солідарності і транзитом, і потрібно до цього підготуватися дуже серйозно, мати чіткі правила, щоб в процесі транзиту не було перешкод. Бо це вже призвело до того, що Україна отримала сотні мільйонів доларів втрат через такі дії, які тривали буквально тиждень", - заявив Денис Марчук.
При цьому він додав, що блокування транзиту українського збіжжя шкодить не лише Україні, але і ЄС.
"Ми вже побачили демарш з боку Польщі, Румунії, Угорщини і Болгарії, які виступили проти українського збіжжя на своїх території, хоча ми здебільшого використовуємо їх як транзит. Такі одноосібні рішення шкодять економіці як ЄС, так і України. Тому що там є контрагенти, з якими ми працюємо, і які чекають на продукцію", - наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.
Раніше "Ми-Україна" писали, що Україні вдалося домовитися з Польщею щодо відновлення транзиту українського зерна.