КНДР анонсувала запуск супутника-шпигуна, Японія привела в боєготовність свою ПРО

КНДР анонсувала запуск супутника-шпигуна, Японія привела в боєготовність свою ПРО

Північна Корея заявила, що перший військовий супутник-шпигун місцевого виробництва буде відправлений на орбіту наступного місяця. Точних дат в КНДР не навели, однак попередили Японію, що запуск відбудеться до 11 червня, пише Reuters.

Центральне телеграфне агентство Кореї (KCNA) уточнило, що розвідувальний космічний апарат спостерігатиме за діями Сполучених Штатів. Поштовхом до його запуску начебто послужили численні спільні військові маневри США та Південної Кореї.

Японія, після отримання повідомлення, привела у повну бойову готовність свою систему протиракетної оборони та заявила, що зіб'є будь-який об'єкт, який загрожуватиме її території.

"Навіть якщо Північна Корея може назвати це "супутником", це є порушенням відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють КНДР всі запуски з використанням технологій балістичних ракет", - наголосив очільник японського МЗС Йошімас Хаясі.

Так само критично поставились до планів КНДР і в Південній Кореї. Зовнішньополітичне відомство країни заявило, що застосування Північною Кореєю технологій балістичних ракет є відвертим порушення санкцій ООН. Також і міністерві зазначили, що північнокорейська влада використовує "надумане виправдання" для підтримки програм озброєнь.

"Це нонсенс - використовувати нашу законну спільну підготовку і спільну оборону зі США, які є відповіддю на ядерні і ракетні загрози Північної Кореї, як привід для того, щоб запустити супутник-шпигун", - заявив офіційний представник міністерства Лім Су Сук.

Він закликав Пхеньян відмовитися від свого плану та пообіцяв жорстко відповісти на будь-які запуски.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Іран 25 травня презентував свою нову розробку – стратегічну балістичну ракету “Хайбар”.

Головне