Білий дім заявив про злам Міністерства фінансів США китайською розвідкою. Хакери отримали доступ до робочих станцій держслужбовців та несекретних документів, пише NYT.
За даними високопосадовців, причетних до розслідування, це була суто шпигунська операція, а не спроба впровадження шкідливого коду в критичну інфраструктуру США. Про інцидент стало відомо 8 грудня, коли компанія BeyondTrust повідомила Мінфін про компрометацію ключа безпеки, що дозволяв віддалений доступ до певних робочих станцій.
Особливу увагу китайських посадовців до Мінфіну США пов'язують із тим, що відомство контролює конфіденційні дані про світові фінансові системи та оцінки економіки Китаю. Крім того, департамент застосовує санкції проти китайських компаній, зокрема тих, що допомагають рф у війні проти України.
Цей інцидент став частиною серії кібератак КНР на американські установи. Так, раніше цього року китайські хакери отримали доступ до електронної пошти голови Мінторгівлі Джини Раймондо та проникли в системи щонайменше дев'яти американських телекомунікаційних компаній. Нині США готують додаткові санкції проти КНР.
Мінфін США заявив про співпрацю з ФБР та розвідкою для оцінки наслідків кібератаки. Скомпрометований сервіс було відключено, і наразі немає доказів, що китайські хакери все ще мають доступ до інформації відомства.
Китай всі обвинувачення відкидає. Речниця МЗС КНР Мао Нін назвала заяви США "безпідставними" та наголосила, що Китай виступає проти всіх форм хакерських атак.
Як писав "Ми-Україна" раніше, проросійські хакери атакували низку державних установ Італії, у тому числі сайти МЗС та двох аеропортів Мілану.