Попри санкції, Китай продовжує постачати двигуни для російських ударних дронів "Гарпія-А1". Щоб уникнути контролю, ці двигуни позначають у документах як "промислові холодильні установки".
Про це пише Reuters.
Постачання дали змогу російському виробнику зброї ІЕМЗ "Купол" збільшити виробництво ударних безпілотників "Гарпія-А1", незважаючи на запроваджені США та ЄС у жовтні санкції, спрямовані на порушення ланцюжка поставок. Зазначається, що йдеться про моделі двигунів L550E, які виробляє компанія Xiamen Limbach Aviation Engine Co.. Після того як ці двигуни потрапили під санкції, їхній експорт став здійснюватися через посередницьку компанію Beijing Xichao International Technology and Trade, яка оформлює товар як охолоджувальні системи.
В рф вантаж отримує фіктивна компанія SMP-138, яка потім переправила їх другій російській фірмі LIBSS, а згодом – на завод "Купол".
За інформацією з внутрішніх документів, виробник у 2025 році планує виготовити 6000 ударних дронів. Це утричі більше, ніж у попередньому році. До квітня російське міноборони вже отримало понад 1500 таких БпЛА, які використовується для атак на цивільні та військові об'єкти в глибині території України. Окупанти використовують близько 500 таких апаратів на місяць.
МЗС Китаю у відповідь на запит ЗМІ заявив, що не має інформації про такий експорт і виступає проти "односторонніх санкцій, які не базуються на міжнародному праві".
Як писав "Ми-Україна" раніше, посол Сполучених Штатів при НАТО Метью Вітакер висловив звинувачення на адресу Китаю щодо його ролі у російській агресії проти України.