Китайське судно діяло за інструкціями росії при пошкодженні кабелів у Балтиці - WSJ

Китайське судно діяло за інструкціями росії при пошкодженні кабелів у Балтиці - WSJ

Розслідування Wall Street Journal виявило, що капітан китайського судна Yi Peng 3, який попередньо вважається причетним до пошкодження інтернет-кабелів у Балтійському морі, отримував інструкції від російської розвідки.

Згідно з даними розслідування, спецслужби рф надали капітану корабля конкретні інструкції щодо пошкодження кабелів за допомогою якоря. Операцію підтримував корвет "Меркурій" Чорноморського флоту росії, який здійснював електронну розвідку в районі Каттегат та передавав секретну інформацію до штабу в Калінінграді.

Також підозри викликала зміна маршрутів Yi Peng. Судно з весни цього року стало регулярно заходити в російські порти Мурманськ та Усть-Луга, чого не робило з 2015 року. Причини такої зміни маршрутів залишаються нез'ясованими.

Водночас Кремль категорично заперечує будь-яку причетність рф до інциденту, називаючи обвинувачення абсурдом.

Співрозмовники WSJ зауважили, що нині НАТО стикається з труднощами у реагуванні на подібні інциденти в Балтійському морі. Представники Альянсу уникають публічних звинувачень на адресу рф, намагаючись запобігти паніці.

Офіційні особи вважають, що випадки саботажу, порушення повітряного руху та небезпечні військові маневри є частиною масштабної таємної кампанії, що посилюється в Європі. Ситуація викликає серйозне занепокоєння щодо безпеки критичної інфраструктури в регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корабель рф у Балтійському морі обстріляв німецький гелікоптер

Як писав "Ми-Україна" раніше, 3 грудня компанія Global Connect повідомила про два обриви інтернет-кабелів на півдні Фінляндії в один день. 

Головне