Міністерство закордонних справ Китаю оголосило про запровадження візових обмежень для деяких працівників США, які "погано поводилися" у питаннях, пов'язаних із Тибетом. Про це пише Reuters.
Представник відомства Лінь Цзянь наголосив, що всі питання пов'язані з Тибетом, є "внутрішніми справами" Китаю. Він додав, що "зловживання Сполученими Штатами візовими обмеженнями щодо китайських чиновників" через Тибет "серйозно порушує міжнародне право та основні норми, що регулюють міжнародні відносини".
"Тибет відкритий. Китай вітає дружніх людей з інших країн, які бажають відвідувати Тибет, подорожувати та вести бізнес у ньому... Китай виступає проти втручання будь-якої країни або особи у справи Тибету під приводом так званих прав людини, релігії та культури", - зазначив Лінь.
Як відомо, на початку квітня Вашингтон запровадив додаткові візові обмеження для китайських чиновників, які беруть участь у формуванні та реалізації політики, що регулює доступ іноземців до тибетських районів.
США обвинуватили Компартію Китаю у відмові надати американським дипломатам, журналістам та іншим міжнародним спостерігачам доступ до Тибету та інших тибетських районів КНР. Американська сторона вимагала "необмеженого доступу" до цих районів для американських дипломатів та інших осіб.
Згідно з чинними на сьогодні правилами, іноземні туристи можуть відвідувати віддалений західний регіон Тибету за умови, що вони подорожують групами та отримують дозвіл заздалегідь. Дипломатам та іноземним журналістам потрібно спершу отримати схвалення місцевої влади.
Нагадаємо, у 1950 році Китай захопив контроль над Тибетом, описуючи це як "мирне звільнення" від феодального кріпацтва. Офіційна позиція Пекіна полягає в тому, що Тибет історично був частиною КНР і має залишатися під контролем китайського уряду. Міжнародні правозахисники та тибетські емігранти регулярно засуджують те, що вони називають репресивним правлінням Китаю в тибетських районах.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в американському Мінторгівлі заявили, що нещодавно оголошені тарифні пільги для електронних пристроїв, таких як смартфони та комп'ютери, є лише тимчасовою відстрочкою.