Хто з посадовців вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС: подробиці

Хто з посадовців вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС: подробиці

У Чорнобиль 26 квітня приїхали посадовці, щоб вшанувати пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка відбулась 39 років тому.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Микола Калашник у Facebook.

Він розповів, що сьогодні є особливий обов'язок, а саме згадати та віддати шану тим, хто ціною свого життя та здоров'я захистив увесь світ від масштабної катастрофи.

"У Чорнобилі — там, де все почалося, — ми разом із першим заступником Голови Верховної Ради Олександром Корнієнком, міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Світланою Гринчук, міністром Кабінету Міністрів України Олегом Немчіновим, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем, керівником сектору ядерної безпеки, поводження з радіоактивними відходами та гарантій DG INTPA Інте Стокманом, а також представниками дипломатичних установ вшанували пам’ять ліквідаторів, поклавши квіти до пам’ятника", - розповів він.

На думку Калашника, місце трагедії стало символом незламності та самопожертви тих, хто, не жаліючи своє життя та здоров'я, врятував світ від катастрофи. 

Голова Київської ОВА додав, що сьогодні ліквідаторам аварії та учасникам ліквідації наслідків від удару ворожого БпЛА по укриттю 4-го енергоблока вручили державні нагороди та відзнаки.

Він зазначив, що російські терористи з перших днів повномасштабної війни окупували Чорнобильську зону, а українські захисники її звільнили. Але ядерна загроза від росії нікуди не зникла: загарбники й досі атакують ЧАЕС, а Запорізька АЕС й досі знаходиться в окупації.

"Усвідомлюючи всі виклики, Україна разом із своїми міжнародними партнерами працює над тим, щоб гарантувати безпеку об’єктів критичної інфраструктури. Пишаємося кожним, хто щодня виконує свою роботу в цих непростих умовах", - наголосив він.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, 39 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС стався найбільший в історії людства неконтрольований викид радіоактивних речовин та найстрашніша техногенна катастрофа.

Головне