“Хаббл” сфотографував космічний пил та хмари газу туманності Тарантул

“Хаббл” сфотографував космічний пил та хмари газу туманності Тарантул

Космічний телескоп NASA “Хаббл” зробив фото хмар газу та космічного пилу неподалік Туманності Тарантул. 

Про це повідомило NASA.

Туманність Тарантул, розташована у Великій Магеллановій Хмарі приблизно за 160 000 світлових років від нас у сузір’ях Дорада та Менса. Це найпродуктивніша область зореутворення в сусідньому Всесвіті та є домівкою для найбільш відомих зірок.

Газові хмари, що мають колір, та туманності містять тонкі вусики та темні згустки пилу, який відрізняється від звичайного домашнього пилу та може містити шматочки ґрунту, клітини шкіри, волосся та навіть пластик. Космічний пил часто утворюється з вуглецю або молекул, силікатів, які містять кремній і кисень. 

Зображення “Хаббл” - частина програми спостережень, яка має на меті схарактеризувати властивості космічного пилу у Великій Магеллановій Хмарі та інших галактиках.

Пил відіграє кілька важливих ролей у Всесвіті. Попри те, що окремі зерна пилу неймовірно маленькі та набагато менші за ширину однієї волосини, зерна пилу в дисках навколо молодих зірок злипаються в одне ціле, утворюючи більші зерна та планети.

Також функцією пилу є охолоджування хмари газу, щоб вони могли конденсуватися в нові зірки. У створенні нових молекул пил також відіграє певну роль: у міжзоряному просторі, забезпечуючи місце для окремих атомів, щоб знаходити один одного та з’єднуватися у величезному космосі.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, на початку лютого у NASA повідомили про наближення до Землі трьох астероїдів розміром з транспортні засоби. Найближчий об'єкт - 2025 CF  - пролетить на відстані, що втричі перевищує орбіту Місяця

Головне