Глави МЗС 17 європейських країн і висока представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики безпеки Кая Каллас оприлюднили спільну заяву, у якій висловили глибоке занепокоєння політичною ситуацією в Грузії. Про це повідомили на сайті уряду Великої Британії.
Документ, опублікований на сайті уряду Великої Британії, фіксує погіршення стану прав людини та демократії й попереджає про можливе застосування "всіх наявних інструментів" проти офіційного Тбілісі.
У тексті йдеться про "політично вмотивовані" арешти лідерів опозиції, громадських активістів, журналістів і мирних протестувальників, що передують місцевим виборам. Підписанти підкреслюють, що ці дії, а також нещодавні законодавчі зміни, спрямовані на обмеження незалежного громадянського сектору, руйнують демократичні інститути країни та ведуть її до авторитаризму.
Міністри наголошують, що "антиєвропейський курс" чинної грузинської влади ставить під загрозу багаторічні демократичні здобутки та взаємини Грузії з європейськими партнерами. Вони заявляють про готовність використати як односторонні, так і багатосторонні механізми впливу, якщо Тбілісі не змінить політичний курс і не припинить порушень прав людини.
У заяві також міститься заклик до негайного звільнення всіх "несправедливо затриманих" політиків, журналістів та активістів, скасування репресивних законів і початку національного діалогу за участю всіх сторін.
Документ підписали очільники дипломатичних відомств Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, а також Кая Каллас.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Євроінтеграція Грузії стоїть на паузі і країна може надовго втратити історичний шанс на членство в Євросоюзі.