Країни Північної Європи та Балтії впроваджують програми з підготовки населення до можливих криз та надзвичайних ситуацій. Уряди створюють стратегічні запаси продовольства, модернізують критичну інфраструктуру та навчають громадян основам виживання в кризових умовах, пише Bloomberg.
- Фінляндія 18 листопада запустила спеціальний сайт, який навчає людей, як протриматися 72 години в умовах кризи.
- Швеція тим часом розпочала розсилку оновлених інструкцій з цивільної оборони для 5,2 мільйонів домогосподарств.
- Данія створила Міністерство з питань кризового управління та модернізує платіжну систему для роботи в умовах відключення світла та інтернету.
- Норвегія заявила, що накопичує зерно, готуючись до "немислимого".
- Литва створює запаси медичних засобів.
- Швеція планує відновити свої запаси зерна разом із насінням та добривами.
"Ми маємо справу з геополітичною напруженістю, яка не виявляє ознак послаблення, і ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій", - наголосила голова Європарламенту Роберта Метсола.
Як відомо, після окупації росіянами українського Криму держави Балтії та Польща стали найбільшими країнами за витратами на оборону відносно своєї економіки серед країн НАТО. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну до Альянсу приєдналися Фінляндія та Швеція, які тривалий час дотримувалися нейтралітету.
Нинішня підготовка Європою свого населення охоплює не лише військові загрози, але й можливі природні катастрофи, енергетичні кризи та кібератаки. Ключова ціль - забезпечити стійкість суспільства.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Білий дім готується до виділення для України нового пакета військової допомоги вартістю 725 мільйонів доларів.