ЄС виділить Палестинській автономії 1,6 млрд євро за умови проведення реформ

ЄС виділить Палестинській автономії 1,6 млрд євро за умови проведення реформ

Європейський Союз планує значно збільшити фінансову підтримку Палестинської автономії, виділивши 1,6 млрд євро протягом наступних трьох років. Про таке рішення оголосила єврокомісарка з питань Середземномор'я Дубравка Суїца, повідомляє Reuters.

За словами єврокомісарки, нова фінансова допомога буде безпосередньо пов'язана з проведенням необхідних реформ у Палестинській автономії, яка неодноразово піддавалася критиці через корупцію та неефективне управління.

"Ми хочемо, щоб вони реформувалися, тому що без реформування вони не будуть достатньо сильними та надійними, щоб бути співрозмовником не тільки для нас, а й для Ізраїлю", - наголосила Суїца.

Відповідно до оприлюдненої інформації, виділені кошти розподілятимуться наступним чином:

  • 620 млн євро підуть на фінансову підтримку і реформування Палестинської автономії
  • 576 млн євро призначені для "стійкості і відновлення" Західного берега річки Йордан і Гази
  • 400 млн євро надійдуть у вигляді кредитів від Європейського інвестиційного банку, за умови схвалення його керівним органом

врокомісарка підкреслила, що середній розмір щорічної підтримки Палестинської автономії з боку ЄС за останні 12 років складав близько 400 млн євро.

"Зараз ми інвестуємо в Палестинську адміністрацію в надійний спосіб", - додала вона.

Заява про збільшення фінансування пролунала напередодні першого "політичного діалогу на високому рівні" між міністрами закордонних справ Європейського Союзу та палестинськими високопосадовцями, включаючи прем'єр-міністра Мухаммеда Мустафу. Ця зустріч запланована на понеділок у Люксембурзі.

Європейський Союз залишається найбільшим донором для палестинців, і європейські чиновники сподіваються, що Палестинська автономія в майбутньому зможе взяти на себе управління Газою після завершення війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Як писали "Ми-Україна" раніше, у Сеулі розпочався перший судовий процес над експрезидентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Його звинувачують у спробі повстання після того, як він короткочасно запровадив воєнний стан. Сам Юн заявляє, що його дії були законними і не мали повстанського характеру.

Головне