Як почистити штори без прання: прості способи підтримати чистоту без зайвих зусиль

Як почистити штори без прання: прості способи підтримати чистоту без зайвих зусиль

Очищення штор і гардин без прання та прасування можливо за допомогою кількох простих методів. Одним із варіантів є  використання пилососа з насадкою для оббивки, що дозволяє видалити пил і забруднення з тканини.Однак він далеко не єдиний. Про інші методи очищення цього важливого елементу домашнього декору розповість "Ми-Україна"

Використання пилососа - найпопулярніший метод

 

Використовувати пилосос для очищення штор і гардин досить зручно, адже це один із найлегших і найпростіших методів очищення від бруду без прання. 

Як робити це правильно:

 

- Візьміть пилосос та одягніть насадку-щітку для оббивки; 

- Закріпіть штори або гардини: розправте тканину, аби забезпечити собі вільний доступ до усіх її ділянок; 

- Для делікатних тканин оберіть потужність поменше, аби уникнути їх пошкоджень. Для більш важких матеріалів - використовуйте більшу потужність; 

- Увімкніть пилосос і повільно проводьте його насадкою знизу вверх або з верхнього краю штор донизу, обережно натягуючи тканину. Для кращого ефекту рухайте пилососом вертикально по всій довжині.

- Повторіть очищення у місцях, де накопичується найбільше бруду. 

 

 

Інші способи очищення

 

Парова чистка 

 

Для цього методу потрібно використовувати пароочисник або праску з функцією пара.

Піднесіть пароочисник до штор на відстань 15-20 см і поступово рухайте ним від верхнього краю до нижнього, направляючи пар на тканину. Це допоможе не тільки очистити матеріал, а й усунути неприємні запахи. Після очищення штори залиште висихати, щоб уникнути вологи на тканині.

Оцет і сода

 

Натуральний спосіб видалення забруднень і неприємних запахів. Для цього змішайте 1-2 столові ложки соди з водою і додайте 1/4 склянки оцту в пульверизатор.

Обприскайте штори цим розчином і залиште на кілька хвилин, щоб сода і оцет розщепили бруд. Після цього обережно протріть тканину вологою ганчіркою або губкою, щоб видалити залишки розчину. Цей метод допоможе не лише очистити, а й освіжити штори, залишаючи їх без шкідливих хімічних запахів.

Спеціальні аерозолі

 

Спеціальні засоби для очищення штор і гардин містять компоненти, які допомагають ефективно видаляти пил, бруд і запахи без необхідності прання. Кожен із них можна придбати у магазині побутово хімії.

Для використання просто розпорошіть аерозоль на тканину на відстані кількох сантиметрів, уникаючи попадання на інші поверхні. Аерозоль проникає в тканину, розщеплюючи забруднення і нейтралізуючи запахи, не пошкоджуючи матеріал.

Після обробки штори можна просто провітрити або дати висохнути, не потребуючи додаткового прасування.

Ще одним "плюсом" таких засобів є те, що переважна їх більшість містить антисептичні властивості. Вони допомагають знищувати бактерії та мікроби.

 

 

Підкреслимо наостанок, що регулярне очищення гардин важливе для підтримки здорового мікроклімату в приміщенні, адже тканина здатна накопичувати пил, бактерії та алергени, що, при потраплянні на шкіру або в дихальні шляхи, може спровокувати появу алергічних реакцій та інших неприємних проявів. 

Раніше "Ми-Україна" писав про те, що категорично не рекомендується змивати в раковину, адже більшість рідин, про які ви навіть не здогадувалися, можуть спричинити забиття каналізаційного отвору. 

Головне