Ізраїль вирішив вийти з Ради ООН з прав людини, слідом за Сполученими Штатами Америки. Про це повідомив міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар у соцмережі X 5 лютого.
Саар пояснив, що цей орган часто стає платформою для виправдання порушників прав людини, дозволяючи їм уникати відповідальності, тоді як Ізраїль постійно піддається упередженій критиці.
"Ізраїль вітає рішення президента Трампа не брати участі в Раді ООН з прав людини (UNHRC). Ізраїль приєднується до Сполучених Штатів і не братиме участі в Раді з прав людини", - наголосив міністр.
За його словами, Рада ООн з прав людини нібито систематично захищає порушників, дозволяючи їм уникати відповідальності.
Він також звернув увагу на особливе ставлення до Ізраїлю, адже для нього в Раді існує окремий порядок денний.
"Ізраїль піддався понад 100 осудним резолюціям, понад 20% усіх резолюцій, коли-небудь ухвалених Радою – більше, ніж проти Ірану, Куби, Північної Кореї та Венесуели разом узятих. Ізраїль більше не мириться з такою дискримінацією", - заявив Саар.
На день раніше, 4 лютого стало відомо про рішення президента США Дональда Трампа вийти з Ради ООН з прав людини та продовжити замороження фінансування агентства ООН, яке допомагає палестинським біженцям.
Цей крок Вашингтона збігся з візитом прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу до США.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Аргентина після рішення США також виходить з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) через розбіжності в управлінні охороною здоров'я.