Нова хвиля штормів 13 листопада накрила Іспанію. Стихія прийшла через два тижні після руйнівних повеней, які забрали життя понад 220 людей.
Як пише AP, у південній провінції Малага евакуювали 3000 мешканців району річки Гуадальорсе. Влада закрила школи та магазини, скасувала залізничні рейси між Малагою і Мадридом та між Барселоною і Валенсією.
Іспанська метеослужба AEMET оголосила в Малазі червоний рівень небезпеки. Високий рівень загрози зберігається і в провінції Таррагона.
Some End Time Pictures from #Malaga, #Spain, where the sky opened its flood gates
— AsgardIntel (Fryer) (@AsgardIntel) November 14, 2024
Should be noted that such weather anomalies could be used by the UN as reason for establishing an CLIMATE EMERGENCY, as agreed in the pact for future (with far-reaching restrictions for people) pic.twitter.com/9y7rTYpmLb
На кадри потрапив водяний смерч, що утворився над морем біля узбережжя Малаги.
This is La Cala de Mijas on the Costa del Sol.
— Steff Gaulter @SquareRaindrop (@SqRaindrop) November 13, 2024
Although not much Sol today, instead severe weather, flooding and waterspouts.#flood #malaga #SevereWeather
pic.twitter.com/JFnFbrHXl5
За ніч екстрені служби Валенсії отримали 100 викликів, більшість з яких надійшла з районів, що найбільше постраждали від попередніх повеней. До четверга в цьому регіоні діятиме заборона на використання приватного транспорту.
Вздовж узбережжя Гранади та Альмерії очікуються хвилі висотою до трьох метрів, а швидкість вітру може сягати 60 кілометрів на годину.
Як писав "Ми-Україна" раніше, після попередньої смертоносної повені у Валенсії відбулися масштабні протести, десятки тисяч людей вимагали відставки президента регіонального уряду Карлоса Мазона. Протестувальники звинуватили владу у запізнілому попередженню про загрозу та неналежному реагуванні на стихійне лихо. В постраждаді від великої води регіони приїздили Король Іспанії Філіпп VI та його дружина Летісія, натовп зустрів королівську пару не з привітаннями, а з агресією – у них кидали бруд, каміння, пляшки та палки.