Франція відновила власне виробництво пороху для снарядів, які надаватиме Україні

Франція відновила власне виробництво пороху для снарядів, які надаватиме Україні

Завдяки війні в Україні компанія Eurenco вирішила відновила виробництво артилерійського пороху у Франції, яке зупинилось у 2007 році. Підприємство зможе виробляти порох для близько 100 000 артилерійських снарядів на рік, пише Reuters.

На виробничих потужностях у регіоні Дордонь автоматизовані системи вже налагоджують процес створення високофугасних гранул, готових до використання в боєприпасах французького виробництва, більшість яких відправиться в Україну.

"Цілком безглуздо бачити, як така країна, як Франція, на початку 2000-х років скоротила свої потужності з виробництва пороху. Ми були здатні виробляти корпус бомби, модульний заряд, але не могли виробляти необхідний для нього порох, тому іноді ми залежали від європейців, а іноді — від країн, які не входять до Європейського Союзу", - заявив міністр оборони Себастьян Лекорню.

За підтримки уряду та завдячуючи інвестиціям у розмірі 100 мільйонів євро (половина з них - з програми ЄС з підтримки оборонної промисловості), Eurenco створила нову інфраструктуру менш ніж за рік.

На початковому етапі завод вироблятиме близько 1200 тонн порохових гранул на рік, потім обсяги збільшаться до 1800 тонн. Цього достатньо для виготовлення приблизно 100 000 артилерійських снарядів, зокрема калібру 155 мм, що відповідає стандарту НАТО і використовується, наприклад, у гаубицях Caesar.

Для порівняння, рф виробляє в 30 разів більше пороху.

Як відомо, французька традиція виробництва пороху сягає XIV століття, а Eurenco виробляла порох ще за часів Першої світової війни. Однак після закінчення Холодної війни виробництво зброї та ланцюги постачання перестали бути пріоритетом, і уряди скоротили масштаби. Увага Франції переключилася на більш прибуткову військову техніку, таку як бойові літаки Rafale. У 2007 році Eurenco відмовилася від виробництва пороху, передавши його філіям у Швеції та Німеччині, і Франція залишилася повністю залежною від своїх закордонних партнерів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ракетний гігант Європи MBDA анонсував масштабне розширення, на яке витратить 2,5 млрд євро.

Головне