Державна служба з надзвичайних ситуацій станом на 17 лютого підготувала понад 2000 саперів. Про це повідомив голова ДСНС Андрій Даник.
"Ми розбудовуємо свої навчальні центри, де навчаємо саперів. На сьогодні ми маємо більш ніж дві тисячі підготовлених фахівців із розмінування. Окрім цього, постійно збільшуємо кількість специфічних саперних підрозділів – підрозділів підводного розмінування (зокрема, тих, які можуть працювати на великій глибині), кінологічних саперних розрахунків та інших", - розповів він.
Даник додав, що рятувальна служба розбудовує систему розмінування підводної акваторії і мережу пунктів безпеки на воді для забезпечення оперативного реагування.
Крім того, ДСНС потрібно підготувати ще півтисячі фахівців із розбирання завалів на висоті.
"За останній рік ми швидко підготували 500 відповідних рятувальників і екіпірували їх. Зазначу, що екіпірування такого співробітника коштує дорого – близько ста тисяч гривень за комплект. Враховуючи сьогодення, ми розуміємо, що потрібно додатково навчити приблизно таку ж кількість фахівців", - наголосив Даник.
Крім того, рятувальна служба також активно розбудовує і посилює спроможності гірських рятувальних підрозділів, які мають дуже високу ефективність.
Нагадаємо, що російські війська у понеділок, 17 лютого, атакувала FPV-дроном співробітників ДСНС, які доставляли воду мирним жителям у Костянтинівку, що на Донеччині.
Як писали "Ми-Україна" раніше, за три роки повномасштабної війни в Україні загинули 100 рятувальників, ще 430 отримали поранення.