Чому небо взимку стає яскраво-червоним: пояснення метеорологів

Чому небо взимку стає яскраво-червоним: пояснення метеорологів

Метеорологи пояснили, що яскраве червоне небо взимку - це результат поєднання чистого повітря, низької температури та особливостей розсіювання сонячного світла в атмосфері.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

За словами метеорологів, взимку повітря стає холоднішим і чистішим через менший вміст вологи, що зменшує вплив пилу й водяної пари на розсіювання світла. Це сприяє яскравішим червоним і помаранчевим відтінкам на небі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відкрити авто, якщо замки замерзли на морозі

Також в морозну погоду в атмосфері утворюються мікроскопічні кристали льоду, які заломлюють і розсіюють сонячне світло, підсилюючи теплі кольори. Холодне повітря також має більшу щільність, що впливає на заломлення світла й додатково підсилює червоні тони.

МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО: Атмосфера зимових фото: як зробити гарні знімки

“Таким чином, взимку червоне небо на заході виглядає яскравішим через поєднання чистішої атмосфери, кристалів льоду та фізичних властивостей світла”, - зазначають метеорологи.

Як писав “Ми-Україна” раніше, компанія SpaceX готується запустити два місячні посадкові модулі - Blue Ghost від американсько-української Firefly Aerospace та Resilience від японської ispace. Запуск заплановано на середу, 15 січня.

Головне