Влада Великої Британії у п'ятницю, 21 квітня, запровадила санкції проти п'ятьох громадян рф, пов'язаних з арештом критика режиму Путіна Володимира Кара-Мурзи. Вирок Кара-Мурзі передбачає його перебування в колонії упродовж наступних 25 років.
Як пише The Guardian із посиланням на британське МЗС, під санкції потрапили:
- Олена Ленська – суддя, яка погодила арешт критика Кремля,
- Денис Колесников та Андрій Задачин – слідчі, причетні до затримання Кара-Мурзи,
- Олександр Самофал та Костянтин Кудрявцев - співробітники ФСБ, які стежили за чоловіком.
"Поводження росії з Володимиром Кара-Мурзою та його засудження вкотре демонструють повну неповагу до основних прав людини. Сьогодні проти п'ятьох осіб, пов'язаних з його справою, було застосовано санкції, що дає чіткий сигнал про те, що Великобританія не визнає такого поводження з одним зі своїх громадян. Велика Британія продовжить підтримувати Кара-Мурзу та його родину. Я закликаю рф невідкладно його звільнити", - заявив очільник британського зовнішньополітичного відомства Джеймс Клеверлі.
17 квітня російський опозиційний політик Володимир Кара-Мурза був засуджений до 25-річного тюремного ув’язнення в колонії за незгоду з Кремлем. Суд визнав його винним у державній зраді, поширенні фейків про російську армію та співпрацю з небажаною організацією – Free Russia Foundation. Розгляд справи розпочався у березні та тривав у закритому режимі.
Як розповів юрист-міжнародник Володимир Жбанков, Кара-Мурзу в росії утримують у тортурних умовах.
Як писав "Ми-Україна" раніше, рф приготувала “несподіванку” для іноземних компаній, які планують повністю вийти з російського ринку. На них чекає новий податок – так званий разовий збір з надприбутку, дізналося Bloomebrg.