Тайвань повідомив про пошкодження підводного інтернет-кабелю поблизу свого північного узбережжя, що спричинило тимчасові перебої зі зв’язком. Тайванська влада звернулася до Південної Кореї із запитом на затримання корабля, який, імовірно, причетний до інциденту.
Про це повідомляє Financial Times.
Відомо, що аварія сталася 3 січня неподалік порту Кілунг. Судно Shunxing39, яке ходить під камерунським прапором і належить гонконгській компанії Jie Yang Trading Limited, підозрюють у розриві секції Транстихоокеанського експрес-кабелю. Директором компанії є громадянин Китаю Го Веньцзе, що підживлює занепокоєння Тайваню про можливе використання інциденту у ширшій стратегії Китаю з відключення острова від зовнішніх комунікацій.
Тайбей висловив занепокоєння, що подібні дії можуть стати елементом підготовки до можливої анексії. Китай, який вважає Тайвань своєю територією, не виключає силового захоплення.
У Береговій охороні Тайваню кажуть, що дані супутникового стеження показали, як Shunxing39 зупинилося на якорі саме в тому місці, де пошкоджено кабель. Оскільки капітана корабля ще не допитали, влада Тайваню попросила Південну Корею сприяти розслідуванню в порту прибуття судна.
Представники національної безпеки Тайваню вказують на зростаючу глобальну тенденцію саботажу підводних кабелів. Судна, подібні до Shunxing39, часто старі й мало придатні для комерційної діяльності. Такі кораблі нагадують так званий "тіньовий флот", який використовує росія.
Довідка.
Транстихоокеанський експрес-кабель, який з’єднує Китай, Тайвань, Південну Корею і США, простягається на 18 000 км. Він є власністю консорціуму, до якого входять американський AT&T, японський NTT, тайванський Chunghwa Telecom, південнокорейський Korea Telecom і китайські компанії China Telecom і China Unicom.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в Фінляндії фіксують спроби вивезення підсанкційних товарів в рф.