Балтійські країни побоюються передислокації російських військ після припинення вогню в Україні

Балтійські країни побоюються передислокації російських військ після припинення вогню в Україні

Закінчення війни в Україні підвищить загрозу для країн Балтії, оскільки росія планує передислокацію військ на північно-східний фланг НАТО, заявили міністри оборони балтійського регіону.

Про це пише FT.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що після закінчення війни росія швидко оговтається і почне розподіляти сили.

“Ми всі розуміємо, що коли війну в Україні буде припинено, росія дуже швидко перерозподілить свої сили. Це також означає, що рівень загрози значно зросте дуже швидко”, - сказав він.

Його литовська колега Довіле Шакалієне заявляла, що росія не збирається закінчувати війну в Україні.

“Не маймо ілюзій. Давайте не брехати собі, що росія збирається покінчити з Україною. Вони використають цей час, щоб прискорити свій військовий потенціал. Вони вже мають величезну армію, навчену бою, яка збирається ставати ще більшою”, - сказала вона.

Москва вже збільшує виробництво озброєнь та готується зібрати 1,5-мільйонну армію. 

“З 600 тис російських військових в Україні 300 тис, ймовірно, будуть передислоковані. Ці люди не поїдуть у різні куточки росії збирати кукурудзу”, - зазначив Певкур.

Країни Балтії також стурбовані навчаннями “Захід”, які відбудуться восени біля їхніх кордонів. Міністри застерегли НАТО від передислокації військ у постконфліктну Україну.

“Ми не можемо поставити під загрозу безпеку східного флангу НАТО. Ми не можемо потрапити в пастку, що наші сили закріплені в Україні”, - заявив Певкур.

Наразі Литву захищає німецька бригада, Латвію - багатонаціональні сили на чолі з Канадою, а Естонію - британська бригада.

“Ця послідовна залізна відданість Естонії триватиме”, - підтвердив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, міністри оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви рекомендують своїм країнам вийти з міжнародної угоди про заборону протипіхотних мін, також відомої як Оттавський договір.

Головне