На початку червня рф передала Угорщині 11 українських полонених. Це було зроблено без участі України. Натепер усі ці люди фактично продовжують бути бранцями, назад на Батьківщину їх не відпускають, розповів радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін.
"Вони все одно вважатимуться зниклими безвісти за особливих обставин, допоки ми не заберемо їх в Україну. Але далі питання про перемовини, про повернення, питання на яких підставах їх перевезли туди, це вже мають займатися правоохоронні органи і МЗС", - наголосив він в коментарі "Суспільному".
Ангелін підкреслив, що українській стороні невідомо про умови, в яких утримуються наші захисники, на яких підставах вони там перебувають, і чому їх не повертають додому. До українських військовополонених, яких передали до Угорщини, вже їздила їхня рідня.
"Зустрічі з родичами відбуваються наступним чином. вони приїжджають — на території Угорщини селять в якомусь готелі чи хостелі, потім забирають і везуть в якесь місце, і туди також привозять хлопців. Тобто родичі не відвідують місця утримання, а їх привозять і буквально годину, максимум дві, спілкуються", — розповів він.
За його словами, родичам також нічого не кажуть щодо перспектив повернення.
Нагадаємо, 9 червня Угорщина підтвердила, що їм передали українських військовополонених з рф. Як заявив угорський віцепрем’єр Жолт Шем’єн, мова йде про 11 українських військовополонених, "закарпатських угорців".
В українському МЗС після цієї заяви зазначили, що уряд про будь-які переговори між росією та Угорщиною стосовно цього поінформований не був. Відомство через тимчасового повіреного Угорщини "передало звернення надати детальну інформацію про наших громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула, аби ознайомитися із їхнім станом здоров’я та надати їм консульську допомогу".
16 червня Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко розповів, що Україні вдалось встановити "прізвища наших героїв, маршрут їх переміщення до Угорщини". До того про сімох з 11 вказаних осіб "взагалі не було жодних відомостей".
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Рені Одеської області працівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки почав стріляти, коли вручав повістку одному з чоловіків на місцевому ринку.