Гімалайські льодовики можуть розтанути на 75% до 2100 року через наслідки глобального потепління. Це, своєю чергою, призведе до потужних повеней та нестачі води для людей, які мешкають у гірських районах Азії.
Такого висновку дійшли вчені Міжнародного центру інтегрованого розвитку гірських регіонів (ICIMOD), пише Reuters.
Науковці встановили, що танення льоду в регіоні, в якому розташовуються Еверест та К2 продовжує набирати обертів.У 2010-х роках льодовики втрачали лід на 65% швидше, ніж у попереднє десятиліття.
Гімалайська гірська система у 3500 км довжиною пролягає через території КНР, Індії, Непалу, Бутану та Пакистану.
Якщо середня температура вийде за межі 1,5°C, льодовики у всьому регіоні втратять 30- 50% свого обсягу до 2100 року. У разі підвищення на 3°C льодовики у східній частині Гімалаїв втратять до 75% свого льоду, на 4 ° C - до 80%.
Експерти також наголосили у своєму звіті на тому, що потік води в 12 річкових басейнах регіону, скоріше за все, досягне пікових показників до середини століття. Після цього в регіоні почнеться нестача, яку відчують на собі понад 1,6 мільярда людей.
"Хоча може здатися, що у нас буде більше води, тому що льодовики тануть швидше… здебільшого це відбуватиметься у вигляді повеней, а не стабільного потоку", - підкреслюється у звіті ICIMOD.
Процес танення льодовиків нестиме загрозу і для людей, що проживають нижче течії. Озера та річки переповнюватимуться та виходитимуть з берегів, формуючи потужні потоки води вниз по гірських долинах.
Як писав “Ми-Україна” раніше, останніми днями Індію накрила аномальна спека, у двох найбільш густонаселених штатах країни через підвищення температури загинули щонайменше 96 людей.