Знають не всі: як правильно полоскати хворе горло, щоб отримати полегшення

Знають не всі: як правильно полоскати хворе горло, щоб отримати полегшення

Якщо ви захворіли й відчуваєте біль або подразнення в горлі, полоскання стане одним із найпростіших і найдієвіших способів, який допоможе полегшити неприємні симптоми в домашніх умовах. А головне - за допомогою натуральних копійчаних засобів. Однак не всі знають, як правильно проводити цю процедуру, аби вона була ефективною. Детальніше про нюанси полоскання горла під час застуди пояснить "Ми-Україна".

Користь полоскання 

 

Полоскання по праву вважається одним із найефективніших домашніх засобів, який здатен допомогти у послабленні неприємних симптомів та посприяти зменшенню запалення та виведенню бактерій або вірусів. Саме останні часто є основною причиною появи дискомфорту.

 

 

За допомогою цієї процедури ви змиваєте слиз, який накопичується в горлі під час захворювання, тим самим знижуючи відчуття першіння та сухості. До всього, правильний розчин, наприклад, сольовий чи содовий, має легкий антисептичний ефект і здатен підтримувати загальний імунітет.

Завдяки регулярному полосканню можна не лише послабити біль, адже теплі настоянки і рідини зменшують спазми та покращують кровообіг у слизових оболонках горла, а й мають протизапальні властивості та допомагають заспокоїти роздратовану слизову.

Не менш важливо перевагою домашньої процедури є й те, що воно здатне підвищити ефективність інших лікувальних засобів, таких як спреї чи таблетки для розсмоктування.

Розчини для полоскання - які з них найбільш ефективні 


- Фурацилін. Один із найбюджетніших протимікробних засобів для приготування якого потрібна тільки тепла вода (а таблетка на 100 мл води);

- Розчин із прополісом - антибактеріальний і протизапальний засіб. Для нього знадобиться 15 мл настоянки прополісу, розведеного у 100 мл теплої кип’яченої води (зверніть увагу, що цю настоянку потрібно обережно застосовувати людям, схильним до алергій);

- Трав’яний відвар. Найбільш популярні та дієві трави для такого розчину - це ромашка, шавлія, звіробій, календула, евкаліпт. Заварюють їх у пропорціях, рекомендованих на упаковці, і дають настоятися відвару не менше 30 хвилин, після чого проціджують і він готовий до використання. 

 

 

Чому не можна ковтати розчин 

 

Ковтати розчини для полоскання горла не рекомендується з кількох причин:

- вони можуть містити антисептичні або хімічні компоненти, які, потрапивши в шлунок, можуть викликати подразнення слизової оболонки шлунка або кишківника. Це особливо стосується розчинів, які містять сіль, соду, антисептики або медикаментозні засоби;

- полоскання має локальний ефект, тобто розчин працює безпосередньо на слизову оболонку горла, тож при ковтанні його ефективність буде практично знижена до нуля;

- багато розчинів, особливо тих, що містять антисептики, можуть викликати порушення мікрофлори кишківника при ковтанні, що може призвести до неприємних наслідків.

 

 

Правильне полоскання 

 

Ці прості нюанси знають не всі, проте вони є вкрай важливими для досягнення належного результату:

- під час полоскання затримуйте рідину в горлі на кілька секунд і повільно, не ковтаючи, "направляйте" розчин на всі ділянки, що болять;

-  проводити процедуру потрібно не менше 30 секунд;

- повторюйте полоскання кілька разів на день (зазвичай 3-4 рази достатньо);

- якщо ви використовуєте сольовий або содовий розчин, стежте за правильними пропорціями, аби розчин не подразнив слизову оболонку;

- після полоскання краще не пити і не їсти протягом 30 хвилин, щоб ефект залишався максимальним.

Наостанок зауважимо, що при всіх позитивних факторах процедури полоскання потрібно все ж пам'ятати, що воно може виступати лише допоміжним засобом і у випадку сильного болю чи запалення, які не проходять, варто все ж звертатися за допомогою до спеціалістів.

Раніше "Ми-Україна" писав про те, що для лікування хворого горла можна використовувати настоянку з алое та пояснив в деталях, як її приготувати.

Головне