У переважної більшості людей після зимових свят виникає бажання впасти у "зимову сплячку": хтось втомлюється від роботи, дехто від шумних компаній, а є й ті, кому набридають побутові справи. Як зрозуміти, що у вас зимова хандра? Найпоширенішим часом, коли з’являється так звана “зимова депресія” є середина січня - початок лютого. Як свідчать останні дослідження, стикаються з нею більше жінки, аніж чоловіки.
Серед симптомів:
- Проблеми із відпочинком та сном;
- Неможливість зосередитися на важливому;
- Вигорання;
- Нівелювання власних досягнень;
- Бажання закритися від навколишнього світу;
- Відсутність відчуття задоволення.
Самостійно вищеперелічені симптоми навряд пройдуть, над цим потрібно працювати, аби не зіштовхнутися з важчими наслідками. За умови, що погіршення самопочуття все ж стало реальністю, "Ми – Україна" дасть декілька влучних порад для виходу з такого стану.
Проведіть вільні години із користю
Для того, щоб депресія остаточно не "добивала" вас, присвятіть вільні від роботи чи справ години корисним справам. Наприклад, якщо ви любите читати, можете почати свій день із нової цікавої книжки. Узимку актуальними будуть такі твори:
- "Лускунчик та мишачий король" автора Ернст Гофман;
- "В пошуках Різдва" - Лія Флемінг;
- "Різдвяні історії" - Чарльз Дікенс.
Пограйте у відеоігри
В одному з останніх досліджень вчених наголошується, що відеоігри допомагають напряму запобігти депресії. Це відбувається з огляду на те, що під час гри на комп’ютері або ігровій консолі у людини активуються частини мозку, які відповідають за логічне мислення, а також мотивацію та мрійність. Спокійні, логічні відеоігри стануть відмінним варіантом для боротьби зі стресом та підняттям настрою.
Зустріньтеся з друзями чи родичами
Попри те, що під час хандри та систематичної появи бажання закритися від усіх і побути наодинці, вкрай необхідним є приділення часу прогулянкам та зустрічами з друзями і близькими.
Запропонуйте небайдужим вам людям прогулятися всім разом, пограти в ігри, тим самим провівши час не сам на сам із негативними думками, а, навпаки - у веселій і дружній компанії.
Час проведений у соціумі та спілкування з рідними допоможе вам позбутися поганого настрою та змінити погані емоції на позитив.
Присвятіть час музиці
Музика, насправді, є одним із найбільших важелів впливу на психологічний стан людини. Більшість медиків рекомендують як слухати музику, так і створювати її власноруч, граючи на музичних інструментах або роблячи це онлайн, за допомогою мережі Інтернет. Під час створення музики ви можете виплеснути свої емоції та переживання.
Займіться спортом
Відомо, що виконання фізичних вправ відчутно сприяють на наш організм. Для тих, кому по душі більше домашня атмосфера, радимо розпочати займатися спортом у "рідних стінах".
Знайдіть у собі сили та спробуйте виконати декілька таких вправ:
- Стійка у планці;
- Присідання;
- Відтискання від полу;
- Стрибки із присіданням.
Варто зауважити, що займатися все ж краще спортом у спортзалі. Це допоможе не потопити себе у стані депресії, адже там ви зможете навантажити себе додатковими вправами у різних варіаціях, а також в будь-який момент звернутися за підтримкою та допомогою до професійних тренерів.
Спортивні заняття допоможуть не тільки покращити свій психологічний стан та настрій. Вони будуть корисними й для вашого організму в цілому. Якщо до хорошого настрою та гарної фізичної форми додати ще і повноцінне здорове харчування, це все неодмінно поліпшить ваш загальний стан.
Раніше "Ми-Україна" оприлюднив вісім обов'язкових етапів, після яких пережити розставання стане значно легше.