Жива ялинка на Новий рік: як зробити так, щоб дерево не пожовтіло і довго стояло на свята

Жива ялинка на Новий рік: як зробити так, щоб дерево не пожовтіло і довго стояло на свята

Ялинка з давніх-давен є одним із основних символів Нового року, тож серед головних бажань тих, хто придбав додому це дерево - продовжити його життя якомога довше і зробити так, щоб упродовж свят воно не втратило свій привабливий зовнішній вигляд.

Що потрібно робити, аби новорічна красуня простояла якнайдовше розбирався "Ми-Україна".

Як довго може стояти жива ялинка


Найдовше серед усіх хвойних дерев може стояти ялиця - до 14 днів. Такі зрізані дерева, як сосни, зазвичай мають привабливий вигляд не довше 10-12 днів. Водночас ялинка почне осипатися, не дочекавшись і десятого дня. 

Вибір ялинки до Нового року - на яке дерево звернути увагу

Попри те, що більшість людей звикли нічого не робити для того, щоб продовжити життя новорічної красуні, ми все ж радимо "доглядати" за нею після купівлі. Завдяки дбайливому ставленню святкове дерево радуватиме вас привабливим зовнішнім виглядом упродовж усіх свят. 

Правильний догляд за святковим деревом


- Перше, що потрібно зробити, коли новорічне дерево опиниться у вас удома - обрізати кусочок стовбура внизу дерева. Це допоможе зберегти ялинку зеленою більшу кількість часу. 

- За умови, що ви придбали ялинку заздалегідь, дерево краще поставити у прохолодне місце: у коридорі, на балконі, в підвалі тощо. Заносити новорічний символ до теплого приміщення категорично не рекомендується.

- Ні в якому разі не варто розміщувати ялинку поблизу батареї. Для дерева краще обрати найбільш прохолодне у будинку\квартирі місце. 

- Для того, щоб дерево не нагрівалося і в подальшому не жовтіло, краще прикрашати його світлодіодними гірляндами і уникати використання звичайних гірлянд-ліхтариків. 

- Ще один спосіб, який допоможе зберегти ялинку у гарному вигляді довше - поставити її в пісок і періодично поливати його. Замінити такий "наповнювач" можна звичайною землею або навіть гравієм. 

Новий рік 2025 - що робити, щоб ялинка простояло якнайдовше

Як продовжити життя новорічному символу 

 

"Ми-Україна" радить систематично поливати новорічне дерево для подовження його життя та уникнення пожовтіння гілочок.

Для цього найкраще підійде розчин води із сіллю та цукром. До того ж можна використати порошок із таблетки аспірину. Цей медикамент так само уповільнює процес "старіння" ялинки та подальшого обсипання та зміни кольору її гілок.

 

Догляд за ялинкою вдома - Новий рік 2025

 

Раніше "Ми-Україна" повідомляв, яким чином обрати на ринку "правильну" ялинку - дерево, яке було зрубано законно. 

Також ми писали про те, як у новорічну ніч правильно загадати найзаповітніше бажання так, аби воно збулося вже у найближчому майбутньому.

Головне