У четвер, 10 жовтня, на Землю обрушилася сильна магнітна буря. Проте за декілька днів магнітна активність почне спадати.
Магнітні бурі з 10 до 12 жовтня
За даними meteoagent, 10 жовтня є підвищення сонячної активності до К-індексу 8. У п'ятницю,11 жовтня, такий же показник, а 12 жовтня очікується сонячна активність з К-індексом 5.
Попередньо, вже з 13 жовтня магнітосфера прийде в норму. Прогноз може мінятися, адже дані оновлюються кожні декілька годин.
К-індекс – це показник геомагнітної активності, який вимірює зміни в магнітному полі Землі. Магнітна буря з К-індексом 8 вважається сильною. З К-індексом 5 – помірною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ураган "Мілтон" лютує у Флориді - вже є жертви: все, що відомо на цю годину
Чому виникають магнітні бурі
Магнітні бурі виникають через активність на Сонці, коли на його поверхні відбуваються вибухи або спалахи. Ці явища, відомі як сонячні спалахи або корональні викиди маси, викидають у космос велику кількість заряджених частинок. Коли ці частинки досягають Землі, вони взаємодіють з магнітним полем нашої планети.
Зазвичай магнітне поле Землі захищає нас, але коли потік частинок дуже сильний, він може порушувати це поле, викликаючи коливання.
Як зменшити вплив магнітних бур?
Під час підвищеної геомагнітної активності люди із хронічними хворобами можуть відчувати загострення симптомів. Деякі можуть відчувати такі симптоми, як головний біль, втому, порушення сну.
Щоб мінімізувати можливий негативний вплив магнітних бур на організм, у дні їх активності дотримуйтесь здорового способу життя, проводьте більше часу на свіжому повітрі та намагайтеся уникати надмірної фізичної або емоційної напруги.
Раніше "Ми-Україна" повідомляв, що 10 жовтня Україні очікується мінлива хмарність, без опадів, за винятком Криму та Херсонщини, де вдень можливі короткочасні дощі та грози.