Вирощування помідорів, особливо в домашніх умовах, може стати доволі вдалою задумкою. Проте реалізувати її можна лише дотримуючись низки важливих правил. Водночас часто, як досвідчені садівники, так і прості аматори стикаються з деякими проблемами під час цього захоплюючого заняття. "Ми-Україна" розібрав основні помилки, які може зробити кожен.
Не допускайте зростання пасинків
Одна з найбільш частих помилок серед початківців. При цьому надмірне бажання зберегти кожен пасинок випливе в подальшому у втрату рослиною своїх ресурсів на зростання "непотрібних" пасинків, замість того, щоб спрямувати цю енергію на збільшення кількості плодів.
В результаті врожайність знижується, а самі помідори дозрівають довше через надмірну кількість пасинків.
Занадто густе вирощування томатів на грядці
Попри те, що такий метод, як "загущене посадження" все ж існує і є доволі популярним у садівництві, для томатів він абсолютно не підходить. Зокрема, кущі помідорів потребують хорошого повітрообміну, а також належного доступу сонячного світла з усіх сторін.
За умови, що ви повисаджуєте рослини занадто щільно, вони заважатимуть розвиватися одне одному. До того ж існує ризик витягування міжвузлів, що також може спричинити появу низки захворювань.
Неправильний полив
Помідори потребують достатнього поливу. Основна причина - кальцій повинен досягати верхівок рослин. Особливо важливо правильно поливати кущі в перші тижні після висаджування розсади. За умови, що рідини буде недостатньо, рослина почне в'янути, її бутони обпадуть, а плоди, що дозрівають, можуть тріскатися. Водночас перебільшувати з поливом також не рекомендується, адже через надмірну вологість розсада може заразитися грибковими захворюваннями.
До того ж важливо здійснювати полив правильно: вода не повинна потрапляти на листя і стебла томатів. Рідину рекомендовано виливати безпосередньо від коріння, щоб уникнути надмірного випаровування.
Уникайте переростання паростків
Переростання може виникнути з кількох причин:
- запізніла покупка розсади,
- неправильний вибір часу для пересаджування її у відкритий ґрунт.
Так, за умови, що вирішите занадто перерослу розсаду, вона витратить значну кількість енергії на адаптацію та укорінення, натомість ці ресурси вона могла спрямувати в інше русло, як приклад - для збільшення врожаю.
Процес запилювання
Томати є самозапильними, але для покращення врожайності їм корисно допомагати в процесі запилення. Чим ефективніше запилення, тим більший урожай ви зможете отримати.
Зауважимо, що вказаний процес є доволі нелегким і його потрібно проводити виключно в сонячну та суху погоду. Рекомендується перед початком процедур струшувати помідорні кущі, щоб пилок з тичинок потрапляв на маточку.
Наостанок підкреслимо, що для успішного вирощування томатів важливо уникати типових помилок, а також дотримуватись основних агротехнічних правил. Тоді ваші томати будуть здоровими, а врожай — багатим.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як можна приготувати шаурму в домашніх умовах. Одним із інгредієнтів страви будуть помідори.