Вирощування кімнатних рослин: корисні поради для новачків

Вирощування кімнатних рослин: корисні поради для новачків

Озеленення оселі власноруч вирощеними рослинами не лише прикрашає інтер'єр, а й приносить користь здоров’ю. Вони очищують повітря, зволожують його та створюють затишну атмосферу. Що важливо, догляд за домашніми рослинами не вимагає багато часу чи фінансових витрат. "Ми - Україна" зібрав для початківців декілька простих, але важливих рекомендацій по вирощуванню домашніх рослин.

 

Ідеальне місце для кімнатних рослин

 

Кожна рослина має індивідуальні вимоги до освітлення. Такі рослини, як: кактуси, алое та гібіскус віддають перевагу яскравому освітленню від сонячних променів, тому для них ідеально підійдуть вікна, які виходять на південь. А от спатифілум, фікус і калатея краще почуваються в півтіні. Не менш важливо забезпечити рослинам стабільні умови, уникаючи протягів і різких стрибків температури, які можуть негативно позначитися на їхньому "здоров'ї".

Якщо природного світла недостатньо, розмістіть над рослиною LED-лампу з холодним освітленням.

 

 

Полив квітів - важливо знайти баланс

 

Однією з найпоширеніших помилок серед любителів кімнатних рослин є надмірна кількість поливу. Саме це часто стає причиною їхньої загибелі. Зайва волога в ґрунті призводить до загнивання кореневої системи, що перешкоджає нормальному поглинанню поживних речовин і кисню. Варто пам'ятати, що зволожувати землю потрібно лише тоді, коли верхній шар стає сухим на дотик. А в холодну пору року, коли ріст рослин сповільнюється, їхня потреба у воді значно знижується, тому частоту поливів слід відповідно скоротити.

Досвідчені флористи радять, для того, щоб точно визначити рівень вологості ґрунту в горщику, обережно застроміть у землю звичайну дерев'яну паличку, наприклад від морозива чи суші та вийміть. Якщо паличка суха - це означає, що рослину необхідно полити. Якщо ж на ній помітна волога або частинки ґрунту, з поливом варто почекати, щоб уникнути перезволоження.

 

 

Підживлення рослин добривами з кухні

 

Регулярне підживлення є важливим елементом догляду за кімнатними рослинами, але зовсім не обов'язково купувати дорогі хімічні засоби. Існує безліч дієвих і природних добрив, які знайдуться на кожній кухні, серед яких:

- Бананова шкірка. У своєму складі вона містить калій і фосфор, які сприяють росту та цвітінню. Її можна нарізати дрібно і закопати в землю.

- Вода, у якій варилися овочі (без солі!). Під час варіння овочів у воду переходить велика кількість корисних елементів: калій, магній, фосфор, кальцій та інші, які сприяють зміцненню кореневої системи, покращують ріст і загальний стан рослин. 

- Заварка з чаю або мелена кава. Ці засоби у невеликих кількостях сприяють розпушенню ґрунту, а також злегка підкислюють землю, що особливо корисно для рослин.

- Яєчна шкаралупа. Натуральне джерело кальцію, яке легко використовувати як добриво. Для цього необхідно розтерти шкаралупу в дрібний порошок і змішати з ґрунтом, щоб зміцнити коріння рослин і покращити їхній ріст.

 

 

Наостанок варто підкреслити, що створити зелений куточок у квартирі зовсім не складно. Варто лише приділяти кімнатним рослинам трохи уваги, не забувати про регулярний догляд і оточити їх турботою. 

Раніше, "Ми - Україна" перелічив декілька незвичних рослин, які можна виростити на балконі.

Головне