Щоб отримати великий улов, насолоджуючись тишею природи, слід врахувати всі особливості риболовного сезону і правильно підготуватися до нього. У квітні природа прокидається після зимового сну, тож цей процес стає ще більш захопливим. "Ми - Україна" зібрав декілька порад, які зроблять квітневу риболовлю успішною.
Риба у квітні - що можна зловити
З приходом весни, зокрема у квітні, починається нерест деяких видів риб. Це суттєво впливає на їхню поведінку. У цей період варто очікувати підвищену активність щуки, окуня, плотви та коропа. Але як їх зловити і зробити так, щоб улов був справді вражаючим?
- Щука. Ця хижа риба є однією з найпопулярніших видів для вилову у квітні, адже через нерест існує заборона на її вилов у березні. Щука може перебувати на мілководдях, де вода прогрівається швидше. Найкращий спосіб її ловлі - на різні воблери, блешні чи, що найкраще, живця.
- Окунь. Ще один найпопулярніший вид з представників хижаків, який стає надмірно активним у квітні. Окунь, обираючи для себе різні глибини, шукає їжу та харчується мальками, які потрапляють у зону його досяжності. Для якісного улову рекомендується використовувати вудилище з маленькими приманками, зокрема воблери, блешні, хробаки та опариші.
- Короп. Активність цього мешканця водойм на початку весни дещо знижена через низьку температуру води, однак, за умови, що вода прогріта сонцем, короп починає виходити на мілководдя. Для цього виду риб зазвичай використовують кукурудзу, просо та різні спеціальні прикормки.
- Лящ. Одна з видів риб, яка чудово клює у квітні. Він активно харчується в глибоких частинах водойм, де вода зберігає стабільну температуру та там, де вже є достатньо корму. Лящ може триматися на середній або великій глибині, тому для його лову використовують донні снасті з використанням прикормок.
Риболовля у квітні - як підготуватися
Отримати великий улов доволі просто, якщо правильно підготуватися до риболовлі. Оскільки погода в середині весни ще може бути холодною і не на усіх водоймах вода встигла прогрітися до комфортної для риби температури, важливо врахувати декілька порад з підготовки до вдалої риболовлі.
Підготовка снастей
Після зимової паузи перевірте стан вашого обладнання:
- Вудка. Перевірте її на міцність та цілісність. У квітні можуть бути прохолодніші умови, тому вудка повинна бути досить гнучкою і чутливою для лову в холодній воді.
- Котушка. Перевірте усі механізми котушки та переконайтеся, що вони працюють без "заїдань". При необхідності, змастіть її.
- Волосінь. Перевірте її на відсутність розривів та петель. Для холодної води найкраще використовувати тонку, проте міцну волосінь, щоб риба не відчувала її під водою.
- Гачки та штучні приманки. Перевірте гачки на гостроту, щоб вони не були затуплені. Вони повинні бути здатні впіймати рибу навіть при її обережному клюванні.
Прикормка та наживка
Для риболовлі у квітні необхідно обрати правильну прикормку та наживки. Оскільки температура води ще холодна, риба не так часто випливає на поверхню для пошуку їжі. Виділяють декілька її типів:
- Живці та наживки. Хробаки, опариші, мотилі найкраще підійдуть для "мирних" риб, таких як лящ, плотва, карась та короп. Найвдаліше обирати цю приманку для ловлі на "донку" та на поплавкові вудки.
- Для хижаків. Щука, окунь та інші хижі риби полюють на живця, тому для них найкраще використовувати маленьких рибок або силіконові приманки - це найкращий вибір.
- Суміш прикормки: Для ловлі "мирної" риби у квітні важливо використовувати не тільки наживку, а й прикормку. Вона допоможе зібрати рибу в одне місце. Для коропа можна використовувати кукурудзу, просо чи спеціальні комбіновані прикормки з додаваннями різних ароматів.
Вдалий час для риболовлі
Насправді час доби відіграє велику роль у підсумковому результаті. Вранці та ввечері, коли температура води ще не піднялася до максимуму, риба зазвичай активніше годується. Однак це не всі нюанси:
- Ранок. Найкращий час для риболовлі у квітні, оскільки зранку вода ще холодна і риба активно шукає їжу після ночі.
- День. У цей час температура підвищується і риба стає менш активною на мілині, однак її поведінка лишається незмінною у більш глибоких місцях водойм. У цей час риболовля потребує більше терпіння.
- Вечір. Після заходу сонця температура води починає знижуватися і риба знову стає активнішою.
Наостанок, варто підкреслити, що квітнева риболовля являє собою найкращий період після зимової паузи для досягнення хорошого улову, а також отримання більш ефектних вражень від процесу.
Нагадаємо, раніше "Ми - Україна" писав про обмеження вилову риби у період нересту.