Важкість від переїдання: що робити, аби знову відчути полегшення після свят

Важкість від переїдання: що робити, аби знову відчути полегшення після свят

Зайві кілограми - останнє, про що хочеться думати у новорічні дні, хоча збільшення цифр на вагах на свята все ж часто стає неприємною реальністю.

Здоровий раціон і спорт у ці дні часто відходять на другий план, коли хочеться відпочити, повалятися на дивані та поїсти салатів. Водночас для того, щоб позбутися "важких" наслідків від переїдання, потрібно взятися за себе у післясвятковий період якомога раніше. Як саме це можна зробити, розбирався "Ми-Україна".

Відмовтесь від відчуття провини 

 

Перше, що варто зробити тим, хто турбується про свій емоційний стан - відмовитись від відчуття провини, визнавши наявність негативних думок через переїдання на свята та в подальшому відмовившись від них.

За умови, що погане самопочуття та злість на самого себе супроводжуватиме вас упродовж всього дня, хорошим це не закінчиться, адже може лише спровокувати повторення циклу переїдання та негативного сприйняття свого ж "я".

 

 

Забудьте на деякий час про існування ваг

 

Варто відмовитися від зважування хоча б на кілька днів. День або два переїдання не позначиться на вагах великою кількістю зайвих кілограмів, які залишаться з вами назавжди. Тож сильно перейматися цим точно не варто.

Одразу після свят повертайтеся до "здорового режиму": організуйте нормальне харчування та відновіть фізичну активність.

До того ж, за умови, що цифри на вагах збільшаться - не панікуйте! Врахуйте затримку рідини та набряки через переїдання. Саме вони можуть продемонструвати плюс, який абсолютно ні на що, крім вашого емоційного самопочуття, не вплине.

 

 

Збільште кількість випитої води

 

Після святкового переїдання вкрай важлива підтримка гідратації. Саме велика кількість випитої після застілля води допоможе завжди важлива, зменшити здуття живота, а також покращити травлення, яке сповільниться через надмірне споживанням натрію. 


 

Усуньте спокуси

 

Після святкування радимо позбавитися залишків їжі. Продукти можна дбайливо запакувати та віднести сусідам або колегам по роботі, пригостивши їх або передати родичам. На крайній випадок можна порадувати безхатьків і поділитися смаколиками із нужденними.

Ще одним варіантом, як прибрати залишки страв подалі від очей є їхнє заморожування. Більшість продуктів можна перекласти у вакуумні пакети та покласти у морозилку, збільшивши терміни їх зберігання. 

 

Поверніться до фізичної активності 


Спалити зайві калорії та покращити пригнічений настрій може допомогти фізична активність у будь-якому її прояві: ходьба, біг підтюпцем, катання на ковзанах, або на велосипеді тощо.

Усе це - чудові способи покращити самопочуття, підвищивши частоту серцевих скорочень, що одразу потягне за собою появу легкості після смачного відпочинку за святковим столом та переїдання новорічних салатів.

 

 

Раніше "Ми-Україна" розповідав, як відновити сили після новорічної ночі та що робити, аби побороти похмілля після гучного святкування Нового року. 

 

Головне