9 травня 2025 року у церковному календарі – перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця. Про це свято, що віщувала погода у цей день, заборони та у кого іменини – читайте на "Ми-Україна".
Церковне свято 9 травня
9 травня за новоюліанським календарем Православна церква вшановує перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських до Барі.
Пам’ять про перенесення мощей святителя Миколая встановлена на згадку про подію, яка відбулася у 1087 році. У той час місто Мири (в Малій Азії), де знаходились мощі святого, зазнало загрози з боку мусульманських загарбників. Щоб зберегти святиню, італійські моряки з міста Барі (на півдні Італії) вирушили в похід і, отримавши згоду місцевого духовенства, перенесли мощі святителя Миколая до свого міста. Мощі святителя Миколая Чудотворця і сьогодні зберігаються в італійському місті Барі, у базиліці Святого Миколая.
Це свято особливо шановане, оскільки зберегло нетлінні мощі одного з найулюбленіших християнських святих. Його вважають покровителем мандрівників, дітей, мореплавців і тих, хто потребує допомоги. У народній традиції цей день має ще одну назву – Микола Теплий або Весняний, на відміну від зимового Миколи, який відзначають 6 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихідні у травні 2025: коли і скільки відпочиватимуть українці та календар свят
Народні прикмети 9 травня
- Дощ сьогодні – до гарного врожаю.
- Грім вночі – до теплої погоди.
- Сонячний день віщував спеку.
- Вважалося, що морозний день принесе ще 7 днів морозу.
- Якщо день сонячний і ясний – літо буде спекотним і сухим.
Фото: freepik.com
Що не можна робити 9 травня
- Не можна сваритися, лихословити та ображатися.
- Не бажано займатися роботою по дому.
- Не можна сварити та ображати дітей.
- У цей день не працювали в полі, не сіяли й не орали.
День ангела 9 травня
Іменини сьогодні відзначають Василь, Гавриїл, Дмитро, Йосип, Микола, Семен та Акіліна.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, які релігійні свята нас чекають у травні та на які дати вони припадають за новоюліанським календарем.