Одна з найпоширеніших існуючих прикмет говорить про те, що сни з ночі четверга на п’ятницю можуть бути пророчими і збуватися. Проте, чи варто вірити цьому - питання досі залишається відкритим. Багато людей, особливо літніх, щиро вірують, що сни цієї ночі мають особливу енергетику і можуть відображати майбутні події. Проте молодь, як і науковці, з цим погоджуватися не поспішають. Детальніше розібратися в цій темі вирішив й "Ми-Україна".
Сни і наука - що говорять дослідження
З наукової точки зору, сни - це результат активності мозку під час так званого "швидкого" сну. У цій фазі сну наш мозок зайнятий безпосередньо процесом обробки інформації та емоцій, які ми накопичуємо впродовж цілого дня, проте реального зв'язку з майбутніми подіями вони не мають. Йдеться про такі:
- переживання,
- стреси,
- бажання,
- страхи.
Зокрема, згідно зі "свіжими" дослідженнями, було встановлено, що люди часто бачать у снах ситуації, пов’язані з їхніми турботами або проблемами. Тобто таким чином наш мозок відображає підсвідомі, а не реальні, процеси.
До всього, те, що людина сприймає як "збутий сон", зазвичай є випадковістю або ефектом підтвердження, адже насправді ми здатні пам'ятати тільки ті сни, які так чи інакше збігаються з реальними подіями.
Науковці переконані, що сни можуть допомагати нам обробляти емоційний досвід, але пророчими бути все ж не можуть і сприймати їх як точні передбачення майбутнього не варто.
Чому люди надають значення снам - психологічний аспект
Люди надають значення снам через їхню здатність відображати підсвідомі переживання, емоції та страхи, які вони не завжди можуть повноцінно усвідомити в процесі повсякденного життя. Зокрема, саме сни часто стають так званим способом нашого мозку інтерпретувати невідомі чи незрозумілі конкретній людині ситуації, таким чином надаючи їй відчуття псевдоконтролю чи псевдорозуміння.
До всього люди також схильні до спроб знайти зв'язок між сном і реальністю, сприймаючи деякі події, які збігаються з їхніми снами, як підтвердження того, що сни нібито є насправді віщими. Саме завдяки цьому те, що ми бачимо уві сні, стає не лише об'єктом цікавості, а й таким собі "інструментом" для саморозуміння або навіть спроби спрогнозувати власне ж майбутнє.

То чи все ж віщі сни у ніч на п'ятницю?
Вірити в прикмету стосовно того, що сни з ночі четверга на п’ятницю обов’язково збуваються, чи мають якесь особливе значення є вкрай суб'єктивним. Науковий підхід, як ми розібрали вище, це твердження не підтримує і в пророчість снів не вірить, вважаючи їх лише відображенням наших підсвідомих переживань та емоцій. Спеціалісти рекомендують не сприймати сновидіння як точне передбачення майбутнього та покладатися на них занадто серйозно навіть тоді, коли вони буквально вражають своєю схожістю з реальністю.
Але, якщо вам дуже хочеться вірувати в чудо і ця прикмета є одним із них - переконані, проти точно ніхто не буде!
Раніше "Ми-Україна" писав про те, чи можна вкладатися спати із голодним шлунком та яким чином це може вплинути на наш організм.