Родзинки є смачним і надзвичайно корисним сухофруктом, який широко використовується в кулінарії. Його додають у випічку, десерти, каші та навіть м’ясні страви. Виготовлення родзинок у домашніх умовах — це простий процес, який дозволяє отримати натуральний продукт без консервантів та хімічних добавок. “Ми - Україна” розгляне основні методи сушіння винограду для отримання смачного домашніх родзинок.
Корисні властивості родзинок
Родзинки містять надзвичайно великий комплекс вітамінів і мікроелементів. Вони мають велику кількість калію у своєму складі, що допомагає підтримувати судинно-серцеву систему. Сухий виноград містить клітковину, яка покращує травлення та сприяє очищенню організму. Він служить чудовим перекусом для тих, хто займається спортом або веде активний спосіб життя, адже виступає ефективним джерелом енергії. Вчені довели справжню користь родзинок та їх великий вплив на людські клітини, які здатні захищати їх від старіння та негативного впливу вільних радикалів за рахунок наявності в них антиоксидантів.
Який виноград вибрати для родзинок
Для приготування родзинок важливо вибирати стиглі, але не переспілі плоди. Найкраще підходять деякі сорти винограду, а саме:
- Кишмиш. Десертний сорт винограду з майже непомітними кісточками, який ідеально підходить для сушіння;
- Ізабелла. Один із популярних сортів винограду для виготовлення вина має в собі яскраво виражений аромат і приємну кислинку;
- Дамські пальчики. Довгасті ягоди з ніжною текстурою, мають приємний смак та залишають за собою лише ідеальні враження. Цей сорт позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт і стимулює виробленню шлункового соку.
Підготовка винограду
Ретельно промийте ягоди під проточною водою, щоб видалити пил і забруднення. Відокремте кожен плід від гілочки. Обсушіть ягоди на рушнику, щоб прибрати зайву воду. Бланшуйте виноград — на 10–15 секунд опустіть в окріп з додаванням харчової соди, у співвідношенні один літр води до однієї чайної ложки соди. Це допоможе тонкій шкірці винограду легше випаровувати вологу.
Методи сушіння винограду
Відокремлюють декілька ефективних способів сушіння винограду:
- На сонці. Розкладіть виноград одним шаром на решітці або підносі. Виставте на відкрите сонячне місце з гарною вентиляцією. Накрийте марлею, щоб захистити від комах. За час сушіння, а це приблизно 7-10 днів в залежності від погоди, періодично перевертайте ягоди;
- В духовці. Викладіть виноград у один шар на деко, застелене пергаментним папером. Виставте температуру 50–55 градусів для збереження корисних речовин.Залиште дверцята духовки трохи відкритими для циркуляції повітря. Періодично перемішуйте ягоди. Сушіть приблизно — 8–12 годин;
- В електросушарці. Розмістіть виноград одним шаром на поверхню лотків сушарки.Встановіть температуру 50-55 градусів. Періодично міняйте лотки місцями. Час сушіння в електросушарці — 12–24 години;
- На батареї. Викладіть виноград на пергаментний папір або тканину. Залиште на батареї приблизно на 5-7 днів, періодично перевертаючи ягоди.
Як зрозуміти, що родзинки готові
Після процесу сушіння варто звернути увагу на деякі його фізичні властивості:
- Він має стати твердим, але водночас еластичним і не пересушеним;
- Забарвленість сухого винограду має стати темним або золотистого кольору;
Приготувати родзинки у домашніх умовах доволі легко. Ви можете обрати будь-який зручний метод сушіння та насолоджуватися натуральним продуктом без хімічних домішок.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, для чого людям потрібно вводити у свій раціон родзинки та яку користь містить в собі цей сухофрукт.