Смачна випічка чи серйозна залежність: в чому "особливість" пирогів з маком

Смачна випічка чи серйозна залежність: в чому

Пироги з маком -  одна з найулюбленіших страв багатьох людей. Її знають у багатьох українських родинах та люблять готувати на свята. Здебільшого макова випічка асоціюється з теплом, домашнім затишком і ароматами дитинства. Проте останніми роками навколо цієї традиційної страви почали з’являтися різні міфи та навіть побоювання. Одне з них: мак не лише шкідливий, а може викликати залежність та навіть "одурманює". Через це багато людей починають сумніватися, чи варто їсти таку випічку. "Ми-Україна" вирішив детальніше розібратися в цій темі та зрозуміти, що в цих твердженнях є правдою, а що вигадкою.


Мак у випічці - користь та поживна цінність 


Мак - не просто смачна начинка, а й дуже корисний продукт, в якому надзвичайно велика кількість важливих мінералів, а саме:

  • кальцій,
  • магній,
  • калій,
  • фосфор,
  • вітаміни групи B.

 

Зокрема, навіть у 100 грамах такої начинки міститься (тільки уявіть!) близько 1400 мг кальцію, що в кілька разів більше, ніж у тій же кількості молока.

Крім того, мак містить корисні жири, клітковину та речовини, які зміцнюють серце і кістки.

Зауважимо, якщо їсти маку не надто багато, то страви, складовою яких він є, можуть стати чудовою частиною збалансованого, а головне - здорового раціону.

 


Залежність - міф чи реальність?


Розмови про те, що макові пироги можуть "одурманювати", насправді все ж мають деяке підґрунтя, проте воно не настільки страшне, яким його малюють.

Насіння маку й справді походить з тієї самої рослини, з якої роблять морфін та інші наркотики. Однак, знаючи цей факт, важливо пам'ятати, що саме насіння є безпечним для людського організму, адже наркотичних речовин в ньому немає. Вони містяться у молочному соку, який виділяється з недозрілих макових коробочок, а не з насіння, з якого ми робимо макові начинки для пирогів. 

Проблеми можуть виникнути тоді, коли це насіння погано очищене і на ньому залишаються сліди латексу (цього соку, про який ми писали вище). З огляду на це, в деяких країнах (наприклад, у США та ОАЕ) продаж маку жорстко контролюється, а аналіз на наркотики після вживання великої кількості макової випічки може дати хибнопозитивний результат.


Обережність - коли вона потрібна 


Для того, щоб мак й справді подіяв на організм як наркотик, потрібно з’їсти дуже багато неочищеного насіння. Проте при правильному очищенні й приготуванні в домашніх умовах це практично неможливо. Якщо мак свіжий і якісний, а випічка добре пропечена - турбуватися точно не варто

Однак зверніть увагу, що люди, які мають чутливий організм, діти та вагітні від таких смаколиків все ж повинні відмовлятися зовсім або споживати їх у вкрай маленьких кількостях. 


Пироги з маком - цікаві факти, яких ви могли не знати

 

- Насіння маку саме по собі не є наркотиком, але якщо його погано очистити, в ньому можуть залишитися сліди речовин із рослини;

- Мак є чудовим джерелом кальцію та інших важливих мікроелементів;

- Залежність від пирогів більше говорить про психологію та звичку до солодкого, аніж про наркотичну залежність;

- Деякі країни частково забороняють продаж маку через ризик наявності в ньому опіатних залишків;

- Помірність є основним ключом до безпеки під час споживання страв із маком. 

 




На завершення додамо, що пироги з маком - улюблена, смачна і, що важливо, досить поживна традиція, яка насправді, як ми вже визначилися вище, є цілком безпечною. Головне - дотримуватися помірності та обирати якісний продукт. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" оприлюднив простий рецепт дуже смачних булочок  з маковою начинкою та шоколадною глазур’ю.

Головне