Що не можна замовляти через інтернет: перелік ризикованих товарів

Що не можна замовляти через інтернет: перелік ризикованих товарів

Сьогодні купівля продуктів в онлайн-режимі - звичне діло для багатьох. Це зручно, адже економить досить велику кількість часу, та й гаманець залишається більш наповненим, якщо порівнювати із походами по магазинах із привабливими вітринами особисто. Проте не всі товари однаково безпечні для онлайн-замовлення. Здебільшого це стосується продуктів харчування, які потребують особливих умов зберігання. "Ми-Україна" розповість, які товари краще купувати особисто в супермаркетах, аби уникнути розчарування та зберегти гроші. 


Шопінг онлайн - чому деяких товарів краще уникати 


Замовляючи товари, зокрема продукти харчування через інтернет, покупець не має прямої можливості оцінити ані зовнішній вигляд, ані свіжість та цілісність товару. А враховуючи те, що йдеться саме про харчовий сегмент, такий "мінус" може бути критичним фактором. Як приклад, пошкодженим може бути пакування, терміни придатності перебувати на межі або ж товар зберігався з порушенням холодильного ланцюга.

Крім того, не всі супермаркети дають гарантії щодо ретельного контролю якості в момент комплектації онлайн-замовлень. У результаті ви можете отримати несвіжі або навіть небезпечні для здоров’я продукти.

 


Перелік найризикованіших продуктів

 

Навіть тим, хто не готовий відмовлятися від інтернет-покупок, все ж радимо двічі подумати, перш ніж купувати такі товари: 


- М'ясо та риба (в особливості не заморожені)


Ця категорія продуктів псується чи не швидше за інші. Як м'ясо, так і риба потребують стабільного температурного режиму без сильних перепадів. При доставці, особливо, якщо вона довготривала, охолоджене м’ясо або риба можуть "розморозитися" і стати небезпечними для вживання, адже при високих температурах в них починають активно розвиватися шкідливі бактерії. До того ж, в онлай-режимі ви не зможете перевірити запах, текстуру чи колір продукту.

- Молочка

Сир, вершки, йогурт та інші молочні продукти є вкрай чутливими до температурних показників і мають обмежені терміни придатності. Під час доставки таких товарів можуть бути порушені умови зберігання, і молочка приїде замовнику вже зіпсованим або з терміном, який закінчується вже у найближчі дні.

- Фрукти та овочі


Помідори, ягоди, персики, банани та інші товари з цієї категорії є дуже "ніжними" і можуть легко пошкодитися під час доставки. Крім того, вони досить швидко втрачають свій естетичний зовнішній вигляд та псуються, однак комплектувальники у магазинах не завжди прискіпливо обирають найсвіжіші або цілі плоди, а проконтролювати цей процес під час купівлі через інтернет ви не зможете. В результаті, замовникам часто приїжджають перезрілі або побиті екземпляри.

- Хлібні вироби (деякі види випічки)


Замовляючи хлібобулочні вироби через інтернет потрібно бути вкрай обережними. Особливо, якщо йдеться про продукцію з кремами чи м'ясом. У таких виробах висока ймовірність швидкого псування. До того ж, смак і текстура таких продуктів дуже сильно залежать від свіжості, яку магазини не завжди гарантують під час доставки.

 

 

- Курячі яйця


Один із найкрихкіших продуктів, який досить легко пошкодити під час транспортування. Навіть, якщо яйця знаходяться в упаковці та зовні вона виглядає досить пристойно - це ще не означає, що в середині всі яйця цілі й серед них немає тріснутих чи розбитих повністю. 

- Заморожені продукти (за умови тривалої доставки)

 

Якщо доставка продуктів триватиме більше 2 годин, особливо у теплу пору року, існує досить високий ризик того, що заморожений товар розмерзнеться. Це стосується не лише морозива чи напівфабрикатів, а інших категорій продуктів харчування, які піддаються відповідній обробці. 


Чи можна убезпечити себе?


Для того, щоб неприємні ситуації при купівлі онлайн обходили вас стороною, рекомендуємо дотримуватися простих правил. Йдеться про такі:

- Купуйте товари лише в перевірених супермаркетах, які мають гарні відгуки про доставку;

- Обирайте продукти, які можуть зберігатися довго (крупи, консерви, макарони, побутова хімія);

- Уникайте покупки харчових продуктів у спеку, адже всі інсуючі ризики збільшуються в рази; 

- Перед замовленням уточнюйте умови транспортування: чи використовують термобокси, чи дотримуються холодового режиму;

- Після отримання одразу перевіряйте замовлення. 

 



На завершення хочемо підкреслити, що купувати продукти онлайн - дуже зручно, проте не завжди безпечно. Тож, якщо ви все ж зважуєтесь на цей крок, віддавайте перевагу товарам, які не вимагають спеціального зберігання або ретельного візуального контролю. У протилежному разі, будьте готові й до неприємних "сюрпризів".

Раніше "Ми-Україна" писав про те, який овоч категорично не рекомендується давати дітям до року та пояснив, у чому криється небезпека цього, на перший погляд, надкорисного суперфуду. 

Головне